Arama sonuçlarınız
”Yeni Normal” Ofis Anlayışı Nasıl Olacak?

”Yeni Normal” Ofis Anlayışı Nasıl Olacak?

”Yeni Normal” Ofis Anlayışı Nasıl Olacak?

Covid-19 dünyayı etkileyen pandemi sonrası ofislere olan bakış açısı biraz daha değişmiş durumda! Artık yeni ofis düzenlerinde insanlar daha mesafeli bir oturma düzeninde ve diğer insanlarla çalışma alanları sınırlarla belirlenmiş durumda.

Peki ofislerde ”yeni normal” tam olarak nasıl olacak, değişen dünyada yeni ofisler nasıl olacak, çalışma anlayışı nasıl değişecek?

”Yeni Normal” Ofis Anlayışı Nasıl Olacak?

 

1. Kişiler Arası Sosyal Mesafe ve Ofis Metrekareleri Artacak

Yeni normal ofis düzenlerinde, ekip çalışanlarında mesafeler arttıkça ofis tasarımları da değişmeye başlayacak! Şirketler bireyler arasındaki mesafe için daha fazla alana ihtiyaç duyacak. Tıp ve bilim olarak Covid-19’a tam çözüm bulunana kadar, şirketler sosyal mesafe kurallarına göre yeni bir düzen oluşturmaya başladı.

Plaza Cubes olarak bu süreçte sosyal mesafeyi koruyan önlemler aldık, yeni normalleşme sürecine bu şekilde adapte olduk. Plazalarımızda asansörlerden, toplantı odalarımıza kadar bu düzene göre dizayn edildi!

2. Ofis İçi Hijyen Kuralları Artık Daha Sıkı

Eski düzende belirli aralıklarla temiz tutulmaya çalışılan ofislerde temizlik konusu artık daha hassas ve önemli bir konu haline gelmekte. Havalandırma ve filtre, girişteki dezenfeksiyon istasyonları, atık kutuları ve daha birçok önlemlerle yeni normalleşme düzeninde çok daha fazla yer alacak. Bunlara alışmaya başladık bile!
Daha fazla kişinin kullandığı ofis alanlarında hava filtrasyon ve klima gibi sistemleri daha da önemli kılıyor. Artık Covid-19’u geride bırakmaya başlasak bile, bu gibi önlemlerin ofislerde yeni düzende devam edeceğini düşünüyoruz.

3. Dünyaya Esnek Çalışma Modelinin Hakimiyeti

Pandemi sırasında birçok firma esnek, homeoffice çalışma modeline geçti! Bu modelde çalışanlar ev rahatlığında işlerine çalışmaya devam etti. Başlangıçta zorunlulukla başlayan süreç, şu sıralar yeni bir dijital dönüşüme sebep veriyor.

Ofis kültürünün geleceği, dijital alanlarda aktif olunan ve gerçek ofislerde işinizin tamamen profesyonelce yürütüldüğü sanal ofis ile devam ediyor. Siz esnek çalışma modelindeyken, ofisteki kargo, posta, telefon gibi iş akışınızdaki rutinler Plaza Cubes tarafından profesyonelce yönetildi.

Tabi ki, yeni normalleşme sürecinde artık ofislerimize gelmek istiyoruz. Ekip ruhunu ve iş akışlarımızı, yeni süreçte önlem ve değişikliklerle çok daha iyi yönetebiliyor olacağız. Bu süreçte mesafelere dikkat ederek çalışmayı deneyimlemeye başlayacağız!

Ofislerimizde aldığımız tüm önlemleri öğrenmek isterseniz buradan ulaşabilirsiniz!

(Visited 64 times, 1 visits today)

Listeleri Karşılaştır