Arama sonuçlarınız
Girişimciler Yalnız Değilsiniz – KOSGEB Arkanızda!

Girişimciler Yalnız Değilsiniz – KOSGEB Arkanızda!

Yeni bir iş kurmak istiyorsunuz, şöyle bir oturup hesap kitap yaptınız; kuruluş giderleri, pazarlama giderleri, işletme giderleri… Liste uzayıp gidiyor. Altından nasıl kalkacağınızı düşünüyorsunuz. Neredeyse heyecanınızı kaybetmek üzeresiniz! Neyse ki yalnız değilsiniz. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı’nın yani KOSGEB’in “Destek Programı” tam da ihtiyacınız olan sermaye desteğini verebilir.

KOSGEB desteğine nasıl başvurulur?

Eğer küçük ya da orta ölçekli bir işletmeyseniz, ki buna KOBİ deniyor, KOSGEB desteklerine başvurmak için öncelike KOSGEB veritabanına kayıt olmanız gerekiyor. Doldurduğunuz forma göre KOBİ olduğunuz onaylanırsa ve KOSGEB’in desteklediği sektörlerde iş yapıyorsanız istediğiniz KOSGEB desteklerine, kredilerine veya hibelerine başvuru yapabiliyorsunuz.

kobi nedir grafiği

Ya KOBİ değilseniz?

İşin güzel yanı KOSGEB desteği alabilmek için KOBİ olmanız gerekmiyor. KOSGEB, girişimci adaylarına da finansman sağlıyor. Girişimci adayları “Girişimcilik Destek Programı”  kapsamında eğitimden geçip, projesini hazırladıktan sonra 30.000 TL’ye kadar hibe, 70.000 TL’ye kadar da kredi yardımı alabiliyorlar. 24 saati atölye çalışmalarından oluşan toplam 70 saatlik bu eğitimler, genel katılıma açık ve ücretsiz eğitimlerdir.

kosgeb işletmeye göre destek çeşitleri tablosu

Eğitiminizi tamamladıktan sonra www.kosgeb.gov.tr adresindeki KOSGEB Veri Tabanı’na kayıt olmanız ve KOSGEB Hizmet Merkezi’ne iş planı ve ilgili belgeler ile birlikte başvuru yapmanız gerekmektedir.
İş Planını Nasıl Hazırlayacaksınız?

İş fikrinizi hayata geçirme amacıyla size ışık tutacak bir strateji haritası olarak düşünebileceğiniz iş planınızı ve fizibilite raporunuzu bir danışmanlık firmasından destek alabileceğiniz gibi internetteki örneklerinden de faydalanabilirsiniz.

Başvurunuzun kabulünden sonrası kolay; destek süreci başlıyor. Ofis ve ofis teçhizatı için alacağınız geri ödemesiz yardımı Plaza-cubes’un hazır ofislerinden faydalanmak için kullanabilirsiniz. Zira böylece sizin için her detayını düşündüğümüz ofislerimize yerleşip, ofis donanımı ya da personel detaylarını düşünmeden hemen işinizi geliştirmeye kanalize olabilirsiniz.

yeni girişimci destek süreci listesi
Unutmayın, iyi bir fikriniz ve bunu hayata geçirmek için enerjiniz varsa, illa ki ağzınızda gümüş kaşıkla doğmuş olmanız gerekmiyor. KOSGEB arkanızda!

(Visited 13.973 times, 3 visits today)

Listeleri Karşılaştır