Arama sonuçlarınız
2017 için alternatif pratik Yeni İş Fikirleri

2017 Yılı İçin Yeni İş Fikirleri

Bu yıl her şeyi bir kenara bırakıp yeni bir işe başlamak mı istiyorsunuz? Ya da ek gelire mi ihtiyacınız var? Belki de freelance bir iş ile özgürlüğünüze sahip olmak istiyorsunuz. Planınız ne olursa olsun sizler için hazırladığımız 2017 yeni iş fikirlerini görmeden karar vermeyin.

Gelecek burada! İnsanoğlu hemen her şeyin teknolojik bir ürün ile yapılabildiği, her gün yeni şeyler denediği bir öğrenme çağında. Belki de yakın gelecekte bize imkansız gibi görünen buluşların nasıl günlük hayatımızın birer parçasına dönüştüğüne, sahip olduğumuz tüm bilgileri parmak izimiz ile taşıyacağımıza şahit olacağız. Her şeye teknolojinin yön verdiği bir Dünya’da iş dünyası da gelişmelerden en az sosyal yaşam kadar etkileniyor. Kas gücüne ve el becerisine olan ihtiyaç robotik kollar, taşıma ve üretim bantları ve nice teknolojik ürün ile her geçen gün biraz daha azalıyor. Bundan 20 yıl önce var olmayan sektörler en kalifiye çalışanların parçası olmak için can attığı, girişimcilerin pazar payından iştahının kabardığı sektörlere dönüşüyor. Değişen ve gelişen Dünya trendleri ile 2017 yılında popülaritesi artacak yeni iş fikirleri yazımızda.

Girişimcilere 2017 İçin Yeni İş Kurma Fikirleri

Girişimciliğin riskli ama bir o kadar da büyülü Dünya’sına adım atmaya hazır mısınız? Karşınızda ekonominin cesur kahramanları girişimcilere özel kazançlı, pratik, alternatif yeni iş fikirleri.

Sağlıklı Yaşam Kulübü
2017 Yeni İş Fikirleri sağlıklı yaşam kulübü

Son zamanlarda sağlıklı yaşam konusundaki bilinç hiç olmadığı kadar artmış durumda. 2016’nın en popüler konularından olan sağlıklı yaşam ve sağlıklı beslenmenin popülaritesinin 2017 yılında da hızla artmaya devam edeceği öngörülüyor. Sıradan spor salonları ve sağlıklı yaşam kulüplerinin dışına çıkarak her müşterinizin ihtiyacına karşılık verebilir, onlara güzel ve rahat bir çevre sunabilir, fark yaratacak hizmet kalemleri bulabilirsiniz. Sağlıklı yaşam kulübü sizin için karlı bir yatırım olmanın yanı sıra iyi bir network imkanı da sağlayacaktır.

Pet Hotel

pet hotel alternatif Yeni İş Fikirleri

Öyle bir iş düşünün ki yeşil bir alanda etrafınız birbirinden sevimli kedi ve köpekler ile dolu. Son yılların yükselen trendi pet otellerine olan talebin 2017’de de hızla artmaya devam etmesi öngörülüyor. Güvenilir ve konforlu bir pet oteli tüm evcil hayvan besleyenlerin ihtiyacı olmakla birlikte pet kuaförü, kedi/köpek eğitimi, geniş ve rahat konaklama alanları, sağlıklı yiyecekler gibi hizmetler ile sektörde fark yaratabilir, başarılı ve keyifli bir iş sahibi olabilirsiniz. Pet hotel açmadan önce dikkat etmeniz geren hususlara göz atmanızda da fayda var.

E-Ticaret

e-ticaret yeni iş fikirleri 2017
Dükkan kirası, depo ve taşıma maliyetleri, ekstra eleman maliyetleri.. Bir dükkan açmak için bunların hiçbirine ihtiyacınız olmadığını, çok daha düşük maliyetler ile çok daha fazla insana ulaşarak satış yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Satmak istediğiniz ürün ya da hizmet ne olursa olsun bütçeniz doğrultusunda bir çözüm mutlaka var. Ürünlerinizi Gittigidiyor, Hepsiburada, N11 gibi platformlarda oldukça düşük ücretler ile listeleyebilir, Opencart, Magento, Prestashop gibi bir hazır e-ticaret paketi kullanabilir, ya da bütçeniz doğrultusunda size özel bir yazılım yazdırabilirsiniz. Söz konusu e-ticaret olunca seçenekleriniz sınırsız. E-ticarette alternatif yeni iş fikirleriniz için uygun bir çözüm her zaman var.

Dünya’nın en hızlı büyüyen sektöründe yerinizi almaya hazır mısınız? E-marketer Dünya E-ticaret Araştırması‘na göre e-ticaret sektörünün 2017 yılı hacminin 2 trilyon doları aşması bekleniyor. 2017 yılında e-ticaret yapmak istiyor ama tam olarak ne satabileceğinize karar veremiyorsanız “Niş E-ticaret Fikirleri” ne göz atın deriz.

 Affiliate (Ortaklık) Pazarlaması

affiliate ortaklık pazarlaması yeni iş fikri
Affiliate (Ortaklık) Pazarlaması hem basit hem de karmaşık bir iş kolu. Anlaması kolay ama uygulaması zor olabilen Affiliate sistemi aslında başka firmaların ürünlerini satarak ya da satılmasına destek olarak kazanç sağlayabileceğiniz bir sistem. Yatırım maliyetinin ve riskin oldukça düşük olduğu bu sistem son yıllarda tüm Dünya’da birçok kişinin girişimciliğe adım atmasını sağlamıştır. Bu model ile İnternet Dünya’sına risksiz bir giriş yapabilir, piyasa şartları, kullanıcılar, ürünler ve pazarlama tekniklerini deneyimledikten sonra dilerseniz e-ticaret gibi bir girişime başlayabilir ya da bu güvenli ve kazançlı yatırımın tadını çıkarmaya devam edebilirsiniz. Dünya çapında birçok Affiliate Network (Ortaklık Ağı) bulunmakta. Size en uygun ağları seçmek için iyi bir araştırma yapmakta fayda var.

Refurbishing/Teknolojik Yeniden Kazanım

refurbishing cep telefonu laptop yenileme

Özellikle İngiltere ve Fransa’da birçok başarılı örneği bulunan refurbishing aslen kullanılmış akıllı telefon, laptop gibi teknolojik ürünlerin bakım yapılıp temizlenerek yeniden satışını kapsar. Refurbish kelimesi yeniden canlandırmak, parlatmak anlamında kullanılmaktadır. Mobilya gibi ürünlerin de yeniden kazanımı mümkün. Düşük maliyeti ve geniş Pazar payı ile ister teknolojik ürün ister mobilya olsun refurbishing geleceğin gözde iş kollarından olmaya aday. Ülkemizde henüz fazla bilinirliği olmayan bu iş kolunun 2017 yılında Türkiye’de de oldukça popüler olacağı öngörülüyor.

Tasarım Ürün Üretimi ve Satışı

cam ürün tasarımı iş fikirleri
Standart, fabrika üretimi, tek tip ürünlerden özel tasarlanmış, özgün ve yaratıcı tasarımlara doğru her geçen gün artan bir eğilim söz konusu. Özel tasarım mobilyalar, takılar, ayakkabılar, ofis gereçleri ve nice ürünler her gün daha çok kişinin tercih noktası olmakta. Üretim maliyetleri malzemeden çok işgücüne dayanan ürünlerinizi dilerseniz yaratıcı bir konseptte açacağınız dükkanınızda, dilerseniz Zet.com , Etsy.com gibi tasarımcı pazaryerlerinde ilgili gözlerin beğenisine sunabilirsiniz.

Bir girişimde bulunmak istiyorsunuz ama yeterli kaynağınız mı yok? Üzülmeyin. KOSGEB, TÜBİTAK, Sanayi Bakanlığı gibi kurumlardan alternatif, planlı ve kullanışlı yeni iş fikirleri olan ancak yeterli kaynağı olmayan girişimci adaylarına verilen hibe ya da düşük faizli kredilerden faydalanabilirsiniz. KOSGEB hibeleri hakkında detaylı bilgi almak için yazımıza göz atabilirsiniz.

2017’de Evde Çalışmak için Freelance Yeni İş Fikirleri

Altın plazaya da koysalar ille de özgürlüğüm diyenlerden misiniz? Zaman ve mekan bağımlılığı ortadan kalktığında verimini ve işten aldığı keyfi katlayanlardansanız bu iş fikirlerinden biri mutlaka size göre. Freelance hayata geçiş yapmadan önce Freelance Çalışma ve Ofis Hayatına Nasıl Hazırlanabilirsiniz yazımızı mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Web Tasarımı ve Yazılımı (Web Development)

web tasarımı yazılım alternatif ek freelance iş fikri
Web geliştiriciliği, sanat ve teknolojiyi bir arada barındıran son yılların yükselen trendi. Web geliştiriciliği yapabilmeniz için uygulanabilirliği olan büyük hayaller kurabilmeniz ve çok çalışmayı göze alabilmeniz gerekir. Web dünyası her gün katlanarak büyüyen, oldukça karlı bir sektör. Freelance işler arasında en kazançlılarından olarak bilinen Web Geliştiriciliği Web development) için iyi bir kodlama ve tasarım bilgisine ihtiyacınız var. Bu alanda başarılı olmak istiyorsanız son trendleri düzenli olarak takip etmeli, deneyip yanılmaktan çekinmemeli ve her zaman yeniliklere açık olmalısınız. Yazılım konusunda kendinizi geliştirmek istiyor ama bir kursa gidecek zaman ya da kaynak bulamıyorsanız, Codecademy veya Teamtreehouse gibi online yazılım kurslarından destek alabilirsiniz.

Dijital Pazarlama Danışmanlığı

dijital pazarlama danışmanlığı freelance yeni iş fikirleri
Son yılların katlanarak yükselen trendi dijital pazarlama artık birçok şirketin önemini kabul ettiği ve pazarlama bütçelerinden ciddi paylar ayırdığı bir sektör. Sosyal medya, internet reklamcılığı, arama motoru optimizasyonu(SEO), e-mail pazarlaması gibi birçok kolu barındıran dijital pazarlamanın 2017 yılında Dünya’da Pazar payını arttırmaya devam edeceği öngörülüyor. Markaların dijitalin gücüne olan inancı arttıkça deneyimli bir dijital pazarlamacının yönlendirmesine duyulan ihtiyaç da artıyor.

Bir marka bünyesinde çalışmak istemiyorsanız dışarıdan danışmanlık vermeyi düşünebilir, Freelancer.com Guru.com gibi uluslararası freelance ağları ile ya da  Crossover gibi yurtdışındaki firmalara uzaktan işgücü sağlayan platformlar ile kolaylıkla freelance işler bulabilirsiniz.

Evcil Hayvan Bakıcılığı ve Köpek Gezdiriciliği

köpek gezdirme evcil hayvan bakıcılığı
Yeni iş fikirlerinin en tüylü ve sevimlileri birçok kişi için tabi ki evcil hayvanları kapsayanlar. Evcil hayvan ile ilgili yapılabilecek işler hayal gücünüz ile sınırlı. Birçok insan sahiplendikleri hayvanlara çocukları gibi davranır. Onların sağlığı ve mutluluğu her şeyden önce gelir. Özellikle evcil hayvan bakıcılığı ve köpek gezdiriciliği evcil hayvan besleyen çalışan insanların en önemli ihtiyaçlarından. Köpek gezdiriciliği çalışan insanın köpeği için en büyük ihtiyacı olabilir. Köpeğini evde gün boyu yalnız bırakmak hiç kimsenin içine sinmez. Köpeğinin arkadaşlar edinip oyun oynayabileceği bir ortamda olması her köpek besleyenin ilk tercihidir.

Özel bakıma muhtaç, sağlık problemleri olan ya da egzotik hayvanlar içinse durum daha da önemlidir.

Evcil hayvan fotoğrafçılığından kıyafet tasarımına, köpeklere fısıldayan adamlıktan evcil hayvan masaj terapistliğine evcil hayvan sektöründe daha fazla yeni iş fikri için 50 pet iş fikrine göz atmanızı tavsiye ederiz

Yazarlık

blog e-kitap yazarlığı yeni freelance iş fikri

Yazmak kimileri için tarifsiz bir rahatlama ve motivasyon aracıyken kimileri için ‘İnkılaplarımız’ konulu bir kompozisyon ödevi kadar itici olabiliyor. Siz de yazmayı sevenlerdenseniz Blog ve E-kitap yazarlığı tam size göre.

Blog yazarlığı

Günümüzde hızla büyüyen blog ağı popülaritesini kaybetmek bir yana her geçen gün daha çok ilgi görüyor. Moda’dan seyahate, sağlıklı yaşam ve güzellikten teknoloji ve iş dünyasına, yemek tariflerinden çocuk veya evcil hayvan bakımına keyif aldığınız ve ilgilendiğiniz konu ne olursa olsun bu konuda takip edilen ünlü bir blogger olabilirsiniz. Üstelik yeni bir site kurulumu ve maliyeti ile uğraşmadan WordPress ya da Blogger gibi platformlar üzerinden size en uygun görünümü seçerek ücretsiz olarak bloğunuza hayat verebilirsiniz.

E-kitap yazarlığı

Amazon’un Kindle’ı çıkarması ile hayatımıza bomba gibi düşen e-kitap kavramı her geçen gün çığ gibi büyümekte. Dünya’nın her yanında fiziksel kitaplara olan ilgi azalırken e-kitap kullanımı katlanarak artmakta. Tatile giderken yanımızda alacağımız kitapları ağırlıklarına göre seçmek, işe giderken okuyacağımız kitabı sığdırabileceğimiz çantalar kullanmak tarihe karışıyor. Artık cep telefonlarımız ile bile binlerce kitabı yanımızda taşıyabiliyoruz. Türkiye’de ‘Özyayıncılık’ olarak bilinmeye başlayan ‘Self-Publishing’ Amazon e-kitap satışlarının yaklaşık %30’unu karşılıyor. Özyayıncılık ile artık yayınevlerinin uzun ve yorucu onay süreçlerini beklemeden, reddedilme kaygısı olmadan, özgürce kitabınızı yazarak okuyucuların beğenisine sunabilir ve dilerseniz belirli bir bilinirliğe ulaştıktan sonra yayınevleri ile görüşmelere başlayabilirsiniz. Dünya’da en bilinen Özyayıncılik firmaları selfpublishing.com ve blurb.com olmakla birlikte Publitory ile özyayıncılık sektörü artık Türkiye’ye de girmiş bulunmakta.

Beslenme Danışmanlığı

beslenme danışmanlığı yeni alternatif iş fikirleri

Eskiler “Sağlık en büyük zenginliktir” derler. Birçok kişi yemeleri ve yememeleri gereken yiyeceklerden, yapmaları gereken günlük/haftalık egzersizlerden bihaberdir. Günlük iş temposu, ev işleri, arkadaşlar ve hobiler derken sağlıkları için ne zaman ne de konsantrasyon ayırabiliyorlar. Bir bilen onlara ne yemeleri, ne zaman ne kadar hangi egzersizleri yapmaları gerektiğini düzenli olarak söylese iyi olmaz mıydı? Bir sağlıklı yaşam kulübü açacak bütçeniz olmasa da danışmanlık verebilirsiniz.

Özel Şef

özel şef freelance yeni iş fikri

Yemek yapmayı terapi gibi görenlerden misiniz? O zaman yeni iş fikirleri arasında size en uygun olanı hobinizi nakite dönüştüren Özel şeflik. Yoğun iş temposundan evde yemek hazırlayacak fırsat bulamayan, yemek yapmaktan hoşlanmayan, hobilerine zaman ayırmayı tercih eden profesyoneller için iki tercih vardır. Ya hazır yiyecekler ve restoran yemekleri ile beslenecekler ya da güvenilir bir kişisel şef ile çalışıp sevdikleri sağlıklı yemekleri günlük olarak tüketebilecekler. Restoran ve fast food’u seçecek kaç profesyonel tanıyorsunuz? Bir kişisel şef ortalama 5-15 kişi için haftalık yemek üretebilmektedir. Düşünün. Diyet yapanlar, özel beslenme programına sahip olanlar, yoğunluktan yemek yapacak fırsat bulamayanlar… Ev yapımı tazecik, lezzetli ısıt ye yemeklere kim hayır der? Tabi küçük davet ve etkinlikler de işin ekstrası.

İster yeni bir girişime başlayın, ister evden freelance çalışın, ister ek gelire ihtiyacınız olsun, yeni iş fikirlerini değerlendirmek ve size en uygun olan İş Fikri ni seçmek için piyasa şartlarını takip etmeli, zayıf ve güçlü yanlarınızı çok iyi analiz etmeli ve her zaman planlı hareket etmelisiniz.

 

(Visited 20 times, 1 visits today)

Listeleri Karşılaştır