Arama sonuçlarınız
Yeni Bir Yıl, Yeni Bir İş, Yeni Başlangıçlar...

Yeni Bir Yıl, Yeni Bir İş, Yeni Başlangıçlar…

YENİ BİR YIL, YENİ BİR İŞ, YENİ BAŞLANGIÇLAR…

Kendi işini kurmayı hayal edenlerdenseniz kolları sıvamak için yeni bir yıl başlangıcı harika bir fırsat. 2016 hayatınızda yeni bir sayfa açacağınız bir yıl olsun… Hayalini kovaladığınız özel bir iş yok ama asıl hayaliniz kendi işinizi kurmaksa, işte size yeni iş fikirleri:

yeni iş fikirleri düşünen adam

1.Tır Restoran

Bunu söyleyince akla ilk gelen dürümcüler olabilir ama farklı bir menü ile kalplere giden yolu fethetmeniz işten bile değil. Amerika’da yapılan bir araştırmaya göre 2017’de tır restoranların 2.7 milyar dolar gelir elde etmesi bekleniyormuş. Yatırımı az, şansı bol bir iş. Türkiye’ye bu trendi getirenler arasında olabilirsiniz…

2. Freelance çalışmak

Hem işinizin hem zamanınızın patronu olmak istiyorsanız işte müthiş bir fırsat. Artık şirketler freelance hizmet almayı daha çok tercih ediyor. Dilerseniz daha detaylı bilgi edinmek için bu blog yazımıza göz atın.

3. Çocuklar için uygulamalar

Çocuklar… Gelecek müşterileriniz… Şimdiden sadakatlerini kazanmak büyük bir avantaj yaratacaktır. Çevrenizde akıllı telefona, tablete ya da başka bir ekrana yapışmış bir çocuk görmemiş olmanız neredeyse imkansız. Aileler bir yandan ekran başından ayrıl derken bir yandan da bu uygulamaları satın almaktan ya da indirmekten geri kalmıyorlar. Şöyle eğitici, sağlığı ön plana çıkaran eğlenceli bir uygulama ile hem anne-babaları hem de çocukları yakalayabilirsiniz.

4. Mobil Danışmanlık

İşler artık ofislere sığmaz oldu. Masadaki bilgisayarlar bizleri beklerken çoğu kişi ofis dışındayken işlerini takip edebilmek, halledebilmek peşinde. Yapılan bir araştırma mobil bir cihaza sahip olan kişi sayısının diş fırçasına sahip olanlardan daha yüksek olduğunu ortaya koymuş. O ya da bu merak ya da ürün. Fark etmiyor gibi. Müşteriler mobil yaşıyor. İşte bu hıza yetişmek isteyen firmalar ise konu hakkında çok fazla bilgi sahibi değiller. Bu konuda uzmanım diyorsanız onlara yepyeni fırsatlar sunarak vazgeçilmez bir danışman olabilirsiniz.

5. Yazılım eğitimleri

Herkes online, herkes mobil ama çoğu sadece kullanıcı olarak. Kullanıcılar ise uzun uzun teknik kullanım kılavuzları ile bir şeyler öğrenmek istemiyor. Bu konuda ustayım diyorsanız firmalara, şahıslara yönelik eğitimler, atölyeler düzenleyebilirsiniz.

6. Online organik ürünler mağazası

Herkes online alışveriş yapıyor ve organik ürünlere eğilim hızla artıyor. Bu iki fikri birleştirip online bir organik ürünler mağazası açabilirsiniz. Sebze, meyve, kozmetik, giyim…  Mağazanız tek bir konu üzerine yoğunlaşabilir ya da farklı departmanlar açabilirsiniz.

7. Online tablo veya resim satışı

İster kendi çalışmalarınız olsun, ister çalışmalarını beğendiğiniz bir sanatçı ya da fotoğrafçının… Sanatseverler sizi bulacaktır.

8. Online Fitness Salonu

Herkes fit olmak istiyor ama çoğu zaman da fırsat bulamıyor. Üyelerinize genel fitness videoları ile hizmet verebileceğiniz gibi onların isteklerine bağlı olarak özel videolar da hazırlayabilirsiniz. Kalkıp bir fitness salonuna gitmek yerine kendi evinde form tutmak lüksünü satacaksınız. Dahası var mı?

9. Online kek, pasta, kurabiye mağazası

Bu işlerde yetenekliyseniz küçük bir yatırımla müşterilerinizi mutlu ederken siz de sevdiğiniz şeyi yaparak keyifle çalışıyor olacaksınız.

10. Sosyal medya uzmanı

Sosyal medyanın karşı koyulamaz yükselişi ile şirketler sosyal medyada yer almak istiyorlar. İyi haberimiz şu ki bu konudan anlayan, doğru yapan kişi sayısı fazla değil. Büyük şirketler bu hizmeti sosyal medya ajanslarından alırken, orta ve küçük ölçekli şirketler kendi içinde halletmeye çalışıyorlar ya da freelance çalışan biriyle işbirliği tercih ediyorlar. O kişi neden siz olmayasınız?

Girişimci ruha sahipseniz bu satırları okurken içiniz kıpır kıpır olmuştur. Bu kıpırtıyı 2016’da başarılı bir işe çevirebilmeniz dileğiyle…

(Visited 29 times, 1 visits today)

Listeleri Karşılaştır