Arama sonuçlarınız
sanal ofis mi hazir ofis mi

Sanal Ofis Mi Hazır Ofis Mi?

Günümüz modern dünyasında esneklik en önemli unsurlardandır. İşinize ve bütçenize göre uygun çalışma ortamını seçmek işinizin geleceğini önemli ölçüde etkileyecektir. Birçok küçük işletme ve yatırımcı gerek ekonomik gerek zamansal nedenlerden geleneksel ofisler yerine hazır ve sanal ofis çözümlerine yöneliyorlar. Ancak hangisi işletmeniz için daha uygun? Hazır ofis sanal ofis seçiminde nelere dikkat etmelisiniz? Hazır ofisin de sanal ofisin de kendine özgü avantajları var. Ancak karar vermeden önce şirket ihtiyaçlarınızı ve ofis tiplerinin özelliklerini iyi anlamakta fayda var.

Sanal Ofis Nedir? Hazır Ofis Nedir?

Sanal ofis, işiniz için sabit bir adres verebileceğiniz, kargolarınızın karşılandığı ve müşterileri toplantılarınızı gerçekleştirebileceğiniz ancak çalışma alanınızın (masa, koltuk vb.) olmadığı bir ofis çözümüdür. Hazır ofis ise, sadece bilgisayarınızı getirip çalışmaya başlayabileceğiniz, mobilyasından internet bağlantısına, çay-kahveden sekreterlik hizmetine kadar tamamen oturulup çalışmaya hazır olan ofis sistemidir.

Sanal Ofisi Kimler Tercih Etmeli

sanal ofis nedir

Sanal ofis çözümleri daha çok home office çalışan, iş nedeni ile yoğun seyahat eden, danışmanlık veren kişiler, girişimciler gibi fiziki bir çalışma alanına ihtiyacı olmayan ancak profesyonel bir imaj için merkezi bir ofis lokasyonuna ihtiyaç duyanlar için uygun bir çözümdür. Sanal ofis kullanımında firmanızın yasal bir adresi olur, lounge alanında sınırsız çay ve kahve ikramından faydalanabilirsiniz, gelen çağrılarınız ve firmanıza gelen kargolar karşılanır, müşterileriniz ile gerçekleştireceğiniz toplantılarınız için profesyonel toplantı odalarından faydalanabilirsiniz. Ayrıca Plaza Cubes’ta düzenlenen etkinliklere ücretsiz katılabilir, birçok sektörden onlarca profesyonel ile networking imkanı bulursunuz.

Hazır Ofisi Kimler Tercih Etmeli

hazır ofis nedir

Hazır ofis, size standart bir ofiste ihtiyacınız olacak her hizmeti sunmak için tasarlanmıştır. Teknolojik ve konforlu çalışma ve dinlenme alanları, siz ve müşterileriniz için sınırsız çay ve kahve ikramı, sekreterlik servisi, profesyonel toplantı odası kullanımı gibi hizmetleri uygun ücretler karşılığında edinebilirsiniz. Fiziki bir çalışma alanına ihtiyaç duyan tek kişilik firmalar (avukatlar, muhasebeciler, danışmanlar, yatırımcılar, freelance çalışanlar, girişimciler, vb.) ya da küçük ve orta ölçekli büyüklükteki ekipler için uygun bir çözümdür. Ayrıca hazır ofis ile her ay kira, internet, elektrik, telefon gibi giderleri, ekstra çalışan maaşları, sigortaları ile tek tek ilgilenmek durumunda kalmazsınız. Sekreter, güvenlik, temizlik, it altyapısı, müşteri toplantıları öncesi toplantı odası hazırlığı ve kargo gibi kalemler için ayrıca masraf yapmazsınız. Diğer ofislerde çalışan farklı sektörlerdeki başarılı firmalar ile tanışma imkanı bulursunuz. Ayrıca otopark ya da vale hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Hem sanal hem de hazır ofis çözümlerinin kendine özgü farklı faydaları olduğu gibi en önemli ortak noktaları sabit giderlerinizi düşürmesi, kira, eleman, demirbaş gibi ayrı maliyet kalemleri ile uğraşmanıza gerek kalmaması ve farklı firmalar ile bir arada çalışma ve networking olanaklarıdır. Ayrıca her iki ofis çözümünde de uzun süreli kontratlar imzalamak zorunda kalmazsınız.

Sizin seçiminiz hangisi? Hazır ofis mi? Sanal ofis mi?

 

 

(Visited 18 times, 1 visits today)

Listeleri Karşılaştır