Arama sonuçlarınız
İş Hayatında Mindfulness - İş Hayatında Farkındalık - Mindfulness Nedir

İş Hayatında Mindfulness

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

İş Hayatında Mindfulness

Mindfulness son zamanlarda sıkça duyduğumuz belki az çok bilgimizin olduğu ama daha da duyacağımız bir trend! Aslında trend demek haksızlık olur, çok kapsamlı bir kişisel gelişim terimi.

Hayatın her alanında uygulanabilen Mindfulness’ı iş yaşamında uygulamak için önce Mindfulness’ın tam olarak anlaşılması gerekiyor.

 

Mindfulness Nedir?

Mindfulness Türkçe’ye ”Bilinçli Farkındalık” olarak çevrilmiştir. Şimdiki anda olmak, yaptığın işe olduğu gibi kendini vermek, stresi azaltmak ve sonucunda zihni bu şekilde eğitebilmek! Aslında bir nevi zihinsel bir beceri. İçerisinde yargı olmadan, anı farkındalık ile geçirmek bu akımın püf noktası.

Mindfulness temel olarak çevrenizin, yaptıklarınızın ve düşündüklerinizin o an içerisinde tamamen farkında olmanızı ifade ediyor. Bilinçli farkındalık ile beraber kişinin zihni sadece o an yaptıklarında, bu şekilde hem içsel hem de dışsal olarak farkındalığı yüksek.

Tüm bu faydalarının yanı sıra, Mindfulness en çok şirketlerin ve kurumların dikkatini çekmiştir. İş verimliliğini arttırmak ve mutlu çalışanlar ile beraber daha iyi sonuçlar sunan Mindfulness hem kişinin kendisine hem de çalışmalarına yansır! Bunun en iyi örneği Google‘dır. Google çalışanlarına Mindfulness uygulamaları yaptırtmıştır.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”29020″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

İş Yaşamında Mindfulness Nedir?

Firmalar genelde bu gibi eğitimleri, atölye yada tek günlük seminer olarak sunuyor. Bu şekilde, şirketler çalışanların dıştan çok içten motivasyon sağlamalarına, kendi içsel kaynaklarına ve yeteneklerine ulaşmalarına yardımcı oluyor.

– İş hayatında Mindfulness öncelikle anda yaptıklarınızı fark etmekle başlıyor. Örneğin bir kahve içiyorsanız 5 duyunuz ile beraber o anda kahvenizi içmeye odaklanıyorsunuz. Kahvenin tadına ve kokusuna, yada sıcaklığına.

– Ofiste çalışırken aklınızdan birçok düşünce aynı anda geçerken, sakince işinize odaklanabilirsiniz. Sadece o anda bir iş yapıyorken, işi en iyi şekilde yapmak. Böylece odağınız yaptıklarınız üzerinde kalıyor.

– Stresli bir anda ofiste mindfulness uygulamak da mümkün. Mindfulness aynı zamanda nefese odaklanmak ve böylece stresten uzaklaşmak demek. Böyle zamanlarda derin nefesler alarak nefese ve ana odaklanıp iş yerinizde olan veriminizi arttırabilirsiniz.

– Aynı anda tek bir işe odaklanmak da Mindfulness iş yaşamı için önemli. Aynı anda birçok işi yapmaya çalışmak sadece karışıklık yaratır. Tek işi en iyi şekilde halledip bir sıraya koymak sizi zihinsel farkındalığa götürür! Günlük çalışmanız gereken işleri bir ajanda yardımıyla sıraya koyabilirsiniz.

– Her zaman olduğu gibi olumlu bir bakış açısına sahip olmak iş yaşamı Mindfulness için de önemli.

 

İş Hayatında Mindfulness Faydaları

 

İşte Oluşan Zor Durumlarda Net Bakış Açısı

Kimi zaman yaşanan stresli ve zor durumlarda Mindfulness ile daha net bir bakış açısına sahip olabilirsiniz. Daha kararlı ve ne istediğini bilen bir tavır her zaman öne çıkacaktır.

Tepkisellikten Sakinliğe

Ani streslerde tepkisel davranışları, zihinsel farkındalık ile daha iyi yönetebilirsiniz. Böylece hem iş yaşamında veriminiz daha da artar hem de çalışmak keyifli bir hal alır.

Daha Mutlu Bir İş Yaşamı

İş hayatında mutlu olmak kişinin kendi içselliğine ve zor durumlardaki tutumuna bağlı. Mindfulness uygulamaları ve anda farkındalığa odaklanarak stresle daha iyi başa çıkabilirsiniz.

plazacubes.com sanal ofis & hazır ofis sistemleri.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_video link=”https://www.youtube.com/watch?v=tIdIqbv7SPo” title=”Haftanın Ofis Müziği! ”Ain’t No Sunshine””][/vc_column][/vc_row]

(Visited 465 times, 1 visits today)

Listeleri Karşılaştır