Arama sonuçlarınız
Girişimcilerde Bulunması Gereken 10 Kişilik Özelliği

Girişimcilerde Bulunması Gereken 10 Kişilik Özelliği

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Girişimcilerde Bulunması Gereken 10 Kişilik Özelliği

Girişimcilerde Bulunması Gereken 10 Kişilik Özelliği yazımızda, başarılı girişimci kişilik özellikleri neler bunlardan bahsetmiş olacağız.

Girişimcilik, günümüzde o kadar çok sık duyduğumuz bir kelime ki, bir meslek gibi gelebiliyor akıllara. Oysaki girişimci kişi, hangi alanda ve meslek dalında iş yapıyor olursa olsun belli kişilik özelliklerini kendinde barındırır. Girişimci ruhunu bu kişilik özellikleriyle besler, işini büyütür. Başarılı girişimcinin kişilik özellikleri nelerdir, işte cevabı[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”30211″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Başarılı Girişimcinin Kişilik Özellikleri

1. Kendini İyi Tanımak

Bir girişim yapmak ve bu girişim fikrini büyütmek istiyorsanız öncelikle ne istediğinizi iyi biliyor olmalısınız. Tabi ki buna zayıf ve güçlü yönlerinizi, kişisel yeteneklerinizi iyi tanımak ve ona göre bir yol izlemek de dahil. Kendinizi iyi tanıyıp hangi yöne gideceğinizi belirlemek bazen başlangıçta yolun yarısı demektir.

2. Araştırmacı Olmak

Etrafımızda görürüz araştırmacı insanlar vardır. Onları, herşeyi merak edip bir bilginin en derinine kadar araştırması ile farkederiz 🙂 İşte bu özellik, araştırmalara göre bir girişimcide en çok gözlemleyebileceğiniz kişilik özelliklerinden biri. Araştırmacı kişiliğiniz, yeni fikirler bulmak ve bu fikirleri geliştirmek için oldukça önemli.

3. Hedef Odaklılık

Girişimci kişiler bir hedef belirler ve bu hedefe olan odağını hep canlı tutar. Bu hedefe işin sonuna kadar sadık kalır ve hedefi işi devam ettirecek motivasyonu sağlar.

4. Sorumluluk Sahibi Olmak

Başarılı bir girişimcinin en belirgin kişilik özelliklerinden biri de, sorumluluk duygusunun olmasıdır. Sorumluluklarınızı iş planınıza eklemek ve sorumluluklarınız dahilinde davranmak disiplin gerektiren fakat başarı getiren bir özelliktir.

5. Gerektiğinde Risk Alabilmek

Bir girişimin iyi zamanları olduğu kadar zorluklarının olduğu zamanlar da olabilir. Zorlukları aşmak için belli riskler almanız gerekebilir. Doğru zamanda risk alan girişimciler, yaptıkları işte çok daha başarılı olabilmektedir.

6. Esnek Bakış Açısı

Esnek bir bakış açısı açık bir görüş sağlar. Esnek olmak çoğu durumda yeni iş fikirlerine adapte olabilmenizi sağlar hem de daha farklı kişilerle dahi çalışma imkanı sağlar. Yeni fikirler bulabilmek için ufkunuzu genişletin!

7. Fırsatları Değerlendirebilmek

Görmeyi bilirseniz fırsatlar her yerdedir. Yeni bir girişim yapmak üzereyseniz, fırsatlara açık olmalısınız. Başarılı bir girişimcide olması gereken özelliklerden biri de fırsatları iyi alması ve fırsatları hemen değerlendirebilmesidir.

8. Liderlik

Girişimci olmaya karar verdiğinizde, bilinçli olarak geliştirmeniz gereken yanınız liderlik olmalı. Liderlik vasfı, ekibi iyi yönetebilmek, işte dengeleri sağlamak ve kriz yönetimi gibi birçok uzmanlık gerektirir.

9. Hatalardan Ders Almak

Her işte hatalara yer vardır ve bu hatalardan harika dersler de çıkabilir! Hatalar yeni başlamış bir girişim için önemlidir. Nerede düzelmeniz gerekli bunu görmeniz açısından hatalardan ders alıp, yolunuza devam etmelisiniz.

10. Kendini Sürekli Geliştirmek

Bir fikir buldunuz peki ama nasıl devam ettirebilirsiniz? işte cevabı sürekli kendinizi geliştirmekte saklı. Okuyan, araştıran kişiler kendini geliştirirken aynı zamanda girişimlerine de katkıda bulunurlar.

 

Başarılı bir girişimci için sanal ofis ve hazır ofis kiralamak da çok kolay ve keyifli. Plaza Cubes’te size en uygun lokasyonda, en prestijli adreslerde ofisiniz olsun ister misiniz?

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

(Visited 1.747 times, 2 visits today)

Listeleri Karşılaştır