Arama sonuçlarınız
Esnek Çalışanlar için Görüntülü Konuşma Programları

Esnek Çalışanlar için Görüntülü Konuşma Programları

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Esnek Çalışanlar için Görüntülü Konuşma Programları

Korona virüs salgını nedeniyle tüm dünyada firmalar farklı önlemler alıyor. İş dünyasında alınan önlemler ile yakın teması önleme ve salgının yayılımını durdurmak amaçlanıyor. En çok uygulanan önlemler arasında uzaktan dijital olarak görüntülü online konferans uygulaması var.

Esnek çalışma uygulamasında video konferans yaparak toplantılarınızda verim kaybetmeden ve kesintiye uğramadan iş görüşmelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Esnek çalışma nedir? esnek çalışma sistemini uygulayan firmalar hangileri yazımızı da inceleyebilirsiniz.

Görüntülü Konuşma Programları

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”30305″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Whatsapp

En kolay görüntülü konuşma, sesli arama uygulaması tabi ki Whatsapp. Basit kullanımı, herkesin kullanabiliyor olması ise acil zamanlarınızın kurtarıcısı. Görüntülü konuşmak için iş görüşmelerinizde pratik ve kolay olan Whatsapp’ı düşünebilirsiniz.

Google Hangouts

Bir Google ürünü olan Google Hangouts, Gmail kullananlar için verimli bir toplantı sağlıyor. Profesyonel kalabalık bir toplantı yapabilir veya dilerseniz sadece sesli olarak da toplantınızı yönetebilirsiniz.

Skype

Microsoft hesabı olanlar için, Skype internet üzerinden mesajlaşma, görüntülü konuşma, sesli mesaj, sesli konuşma gibi birçok seçenek sunuyor. Kurumsal toplantılarınız ve iş görüşmeleriniz için Skype’ı da tercih edebilirsiniz.

Zoom

Şu sıralar oldukça popüler olan Zoom programı ile nerede olursanız olun profesyonel video konferansı yapabilir, kurumsal toplantılarınızı organize edebilirsiniz. Home office çalışanlar, esnek çalışanlar için önerebileceğimiz görüntülü konuşma uygulamalarından biri.

Verimli Bir Video Konferansta Olmazsa Olmazlar

Uzaktan dijital bir toplantıya katılmak söz konusu ise, normal fiziksel bir toplantı kadar verimli geçmesi işin devamlılığı için önemlidir. Özellikle, önemli bir konu üzerine görüntülü konuşma yaparken toplantının kesilmesini ve odağın sürekli dağılmasını istemezsiniz. Verimli bir video konferansta, dijital toplantıda neler olmalı?

1. Kesintisiz İnternet

Yukarıda önerdiğimiz tüm uygulamalar ücretsiz olsa da hepsi internet bazlı uygulamalar. Bu uygulamalarda verimli toplantılar yapmak isterseniz, internetinizin hızı ve kalitesi iyi olmalı. İyi bir internet ile iş görüşmeleriniz, teknolojik bir toplantı odasındaki kadar olmasa da, en az o kadar verimli olacaktır.

2. Uygun Bir Çalışma Ortamı

Esnek çalışanlar için online olarak video konferans yaparken, normal bir toplantıdaki gibi dikkatinizin ve odağınızın çalıştığınız konuda olması önemlidir. Bu sebepten telefonunuzu sessize alıp, kulaklık takarak, uygun bir ortamda bilgisayarı açıp toplantınıza odaklanın. Yanınıza alacağınız bir ajandaya toplantı sırasında notlar almayı unutmayın!

3. Video Konferansınızı Duyurun

Video konferansa başlamadan önce, katılımcılara bildirimde bulunun. Toplantı saatinde meşgul olan kişilerden unutanlar olmaması ve tam zamanında başlaması için bildirim göndermek adına takvim ve etkinlik oluşturmak önemlidir.

4. Görüntülü Konuşmadan Önce Kamera ve Mikrofonun İzinlerini Açın

Basit bir adım olan kamera ve mikrofon izinlerini açarak, görüntülü konuşmaya hazırlanabilirsiniz. Bilgisayarın arama kısımlarından, ayarlardan ulaşarak bu ayarı açabilirsiniz. Bunu yapmak, görüntülü konuşmaya başlamadan önce hazırlık yaparak zamandan kazanmanızı sağlar.

Esnek çalışma veya uzaktan çalışma sistemine geçebilmeniz için öncelikle prestijli bir lokasyonda yasal şirket adresiniz olmalıdır. Plaza Cubes Sanal ofis adres paketlerini satın aldığınızda, kargo ve telefon gibi şirket işlerinizi profesyonelce biz yönetiriz, siz de işinize odaklanmak kalır.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

(Visited 130 times, 1 visits today)

Listeleri Karşılaştır