Arama sonuçlarınız
en iyilerin sabah rutinleri

Dünyanın En Başarılı İnsanlarının Sabah Rutinleri

Sabahları uykuyu terkedip işe gidebilmek ne kadar zordur biliriz. “Sabah Nasıl Erken Uyanılır” yazımızdaki yöntemler işe yaramıyorsa biraz ilham için bir de dünyanın en başarılı insanlarının sabah rutinlerine bakın deriz.

Steve Jobs – Apple/PIXAR Animasyon Stüdyosu/NeXT

Steve Jobs sabah rutini

Dünya’nın en başarılı insanları listesinin başında, şüphesiz birçok kişi için Steve Jobs gelir. Dünyada milyonlarca insana ilham veren dahinin her sabah aynanın karşısına geçip kendine “Eğer bugün hayatının son günü olsaydı bugün yapacakların seni mutlu eder miydi?” diye sorduğunu ve bir süre üst üste Hayır cevabını alırsa da hayatında birşeyleri değiştirmesi gerektiğine karar verdiğini biliyor muydunuz? Ayrıca minimalizmin en fanatik savunucularından olan Steve Jobs, evini ve hatta kıyafetlerini tamamen minimal bir şekilde düzenliyor.

Mark Zuckerberg – Facebook

Mark Zuckerburg sabah rutini

Tüm gece çalışmadıysa sabah 8’de uyanıyor ve ekstra karar vermek zorunda kalmamak için her gün aynı tshirtü giyiyor.

Richard Branson – Virgin Grup

Richard Branson sabah rutini

Sabah gün doğarken uyanabilmek için uyurken odanın perdelerini açık bırakıyor. Sabah kalkar kalkar kalkmaz yüzüyor ya da kite surfing yapıyor. Sonrasında güne yüksek vitaminli bir kahvaltı ile devam ediyor.

Sergey Brin – Google/GoogleX

Sergey Brin sabah rutini

Fitness bağımlılığı ile gurur duyan Sergey Brin, her güne yoğun bir egzersiz programı ile başlıyor. Gardrobunun önemli bir kısmını Vibram ayakkabılar ve egzersiz kıyafetleri kaplıyor. Gün içerisinde ofiste paten kayıyor, toplantılarda bir yandan yoga yapıyor ve bazen ofiste ellerinin üzerinde yürüyerek geziyor. Parkinson hastalığından korunmak için her gün en az 2 fincan yeşil çay içiyor.

Jack Ma- Alibaba/Aliexpress

Jack Ma sabah rutini

Alibaba Grup kurucusu ve CEO’su Jack Ma, her güne özel tai chi hocası ile egzersiz yaparak başlıyor. Seyahate çıktığında da tai chi hocası kendisi ile birlikte seyahat ediyor.

Bill Gates – Microsoft

Bill Gates sabah rutini

Her güne 1 saat koşu bandında koşarak başlıyor.

Oprah Winfrey – Oprah Show

Oprah Winfrey sabah rutini

Her güne yoga ile başlıyor ve ardından sağlıklı bir kahvaltı ediyor. Gün içerisinde daha çok çalışabilmek için işe mümkün olduğunca erken gidiyor.

Jeff Bezos – Amazon

Jeff Bezos sabah rutini

Uykusuna çok önem veriyor. Günde 8 saat uyuyor. Ofiste de bir uyku tulumu bulunduruyor. Daha verimli olabilmek için Salı ve Perşembe gibi haftanın belirli günlerinde kesinlikle toplantı kabul etmiyor.

Warren Buffet – Berkshire Hathaway

Warren Buffet sabah rutini

6:45’te uyanıyor. Ofise gitmeden önce evde gazete okuyor. Gününün %80’ini okumakla geçiriyor. Günde en az 500 sayfa okunması gerektiğine, çünkü bilginin ancak böyle artabileceğine inanıyor.

Jack Dorsey – Twitter/Square/Inc.

Jack Dorsey sabah rutini

5:30’da uyanıyor. Daha aktif ve sağlıklı olabilmek için güne meditasyon ve ardından birkaç kilometre koşarak başlıyor.

Marissa Mayer – Yahoo

Marissa Mayer sabah rutini

Günde 4-6 saat uyuyor. İşkolikliği ile bilinen Marissa Mayer, eğer duş aldığımız zamanları da optimize edersek haftada 130 saat çalışılabileceğine inanıyor.

Lord Alan Sugar – Amstrad

Lord Sugar sabah rutini

Alan Sugar ( Lord Sugar ya da Baron Sugar) her sabah 80 km bisiklet sürüyor.

Indra Nooyi – Pepsico

Indra Nooyi sabah rutini

Forbes dergisi 2006 yılı anketine göre “Dünya’nın En Güçlü 100 Kadını” listesinde 4. sırada yer alan Indra Nooyi, her sabah 4’te uyanıyor ve saat 7’den önce ofiste oluyor.

Elon Musk – Tesla Motors/SpaceX/SolarCity/OpenAl

Elon Musk sabah rutini

Her gec 1’de uyuyup sabah 7’de uyanan Elon Musk, genellikle sabah kahvaltısını atlıyor ve toplantı arasında 5 dakikada öğlen yemeği yiyor. Haftada bir ya da iki defa egzersiz yapıyor.

Arianna Huffington

Arianna Huffington sabah rutini

Güne yarım saat meditasyon yaparak başlıyor. Ayrıca uykusuna çok önem veriyor ve gece tüm elektronik cihazları kapatarak yatak odasının dışında tutuyor.

Tory Burch

Tory Burch sabah rutini

Ünlü tasarımcı Tory Burch, her sabah 5:45’te uyanıyor, 3 oğlunu uyandırdıktan sonra 45 dakika egzersiz yapıyor.

(Visited 1.052 times, 1 visits today)

Listeleri Karşılaştır