Arama sonuçlarınız
Siber Pazartesi İndirimi

Startup’lara Özel Siber Pazartesi İndirimi

Amerika’da Şükran Günü’nün hemen arkasından gelen Cuma günü başlayan Kara Cuma (Black Friday), mağazaların normalin üzerinde indirimlerin yapıldığı büyük bir alışveriş çılgınlığı olarak bilinir. Kara Cuma, alışveriş yapmak isteyen müşterilerin de stok fazlası bulunan mağaza sahiplerinin de kazandığı gündür!

Black Friday indirimleri ne zaman diyenler için geri sayım başladı!

Peki indirime girmesini beklediğiniz ürün tişört, kazak ya da cep telefonu gibi bir ürün değilse? Ya da alacağınız ürünler sadece internet üzerinden satışı gerçekleşen ürünlerse?

Kara Cuma’dan sonra gelen ilk Pazartesi, bu soruların cevaplarını arayan herkese hitap ediyor. Karşınızda, Siber Pazartesi!

Peki Siber Pazartesi (Cyber Monday) Nedir?

Kara Cuma’dan sonra gelen ilk Pazartesi’nin de amacı yani Siber Pazartesi’nin de amacı alışveriş yapmaktır. Ancak Siber Pazartesi’nin asıl hedeflediği kitle Cuma günü alışveriş yapmak isteyip, istediği ürünü mağazalarda bulamayan ve biraz önce de belirttiğimiz gibi satışı sadece internet üzerinden gerçekleşen ürünlere talep yaratan kitledir.

Cyber Monday ne zaman diye merak edenler için de geri sayım başladı!

İster Kara Cuma olsun ister Siber Pazartesi! Bu alışveriş çılgınlığı her ne kadar Amerika’da başlamış bile olsa, Türkiye’de yaşayan herkes tarafından kullanılabiliyor. Mağaza alışverişleri için Türkiye’ye posta ile gönderme hizmeti sunan aracı şirketler Kara Cuma’dan faydalanmak isteyen Türk müşterileri mutlu ederken, Siber Pazartesi indirimlerinden faydalanmak isteyenler de online alışverişin meyvelerini toplayabiliyor!

Siber Pazartesi ve Kara Cuma ile ilgili gönlünüzü alabilecek kadar bilgi verdiysek, şimdi merceği biraz daha daraltıp, Siber Pazartesi’nin startup projeleri için ne kadar joker bir gün olduğunu söyleme zamanı!

Dijital çağda startup projeleri, başlangıç seviyesinden meyvelerini toplayıp hasat dönemine ulaşıncaya kadar çeşitli yazılım ve program kullanımını gerektiriyor. Program ve uygulamalara büyük paralar harcayıp, “Keşke biraz daha uygun fiyatlı olsaymış…” diyen girişimci adaylarını da girişimcileri de mutlu eden Cyber Monday indirimine sadece günler kaldı!

Siber Pazartesi, İndirim, Yazılımlar, Uygulamalar ve Siz Startup’lar

Siber Pazartesi indirimlerinden faydalanmak isteyen bir startup’sanız aşağıda paylaşacağımız platformları 27 Kasım’da incelemenizi tavsiye ederiz.

Pluralsight: Veri yapıları, algoritma gibi birçok konuda eğitim veren, çeşitli video’lara sahip, birçok startup için yararlı olabilecek bilgilere sahip ücretli bir eğitim sitesi.

JetBrains: Dijital startup’ların birçoğunun üzerine yoğunlaştığı yazılım geliştirme ve proje yönetimiyle alakalı araçlar geliştiren bir yazılım firmasıdır.

InstaPage: Özellikle reklam ve tanıtm kampanyaları yayınlayan web siteleri üzerinde landing page oluşturmaya yardımcı olmaktadır.

CodeGuard: Amazon Cloud sunucularını kullanarak FTP ve veri tabanı bilgilerinizle web sitenizi yedeklemeye yarayan bir sistem olarak hizmet vermektedir.

ReSharper: Resharper, JetBrains şirketine ait ücretli bir uygulamadır. Zamandan tasarruf etmek isteyen girişimcilerin işine oldukça yarayan, Visual Studio için geliştirilmiş bir uygulamadır. Kod yazım işleminde, kodu geliştirme sırasında analiz eder ve oluşabilecek hata, uyarı ya da gereksiz referanslara karşı öneriler sunarak kod kalitesini iyileştirmeyi hedefler.

RescueTime: Zaman, startup’lar için her zaman çok önemli bir kavram olmuştur. Henüz her şeyin başındayken en çok tasarruf edilecek faktör olarak görülmektedir. İşte böyle düşünen girişimciler için hazırlanmış RescueTime, günlük olarak tüm harcanan zamanın raporunu çıkararak, size başarılı bir çalışma stratejisi sunmaktadır.

Zoho: Zoho, yine startup’lar için kullanışlı ve tercih edilen, içinde CRM, e-posta, proje yönetimi, pazarlama, kampanya yönetimi ve daha birçok hizmet içeren bir platformdur.

Amazon, e-Bay: Sadece startup’ların değil, neredeyse herkesin yoğun olarak kullandığı alışveriş siteleridir. Amazon ve s-Bay gibi alışveriş sitelerinin Siber Pazartesi ve Kara Cuma indirimleri, müşterilerini oldukça mutlu ediyor!

Cyber Monday Logo

Hatırlatmakta fayda var! Paylaştığımız platformların her biri, geçtiğimiz yıllarda Siber Pazartesi günlerinde indirim vermiştir. Bazıları bu sene de Siber Pazartesi’de online olduğunu sitelerinde belirtse de, bazılarını gününde tekrardan kontrol etmeyi unutmayın.

Bu Cyber Monday’in, indirimlerden faydalanabildiğiniz bir Pazartesi olması dileğiyle…

(Visited 7 times, 1 visits today)

Listeleri Karşılaştır