Arama sonuçlarınız
Podcast Nedir Podcast Nasıl Kullanılır

Yükselen Trend, Modern Dijital Radyo: Podcast

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Yükselen Trend, Modern Dijital Radyo: Podcast

Her yerde duyduğumuz, 2019’ye damga vuran ve 2020’de de çokça duyacağımız günümüzün modern radyosu podcast nedir, podcast nasıl kullanılır detaylı olarak inceleyeceğiz.

 

Podcast Nedir?

Podcast hayatımıza hızla girdi ve hemen adapte olduk. Çünkü aynı anda birçok işi birden yapmak istiyoruz, bilgilenmek ve boş vakitlerimizi verimli geçirmek istiyoruz.

Podcast, internet ortamında indirilebilen ve dijital bir formatta bulunan ses veya video dosyalarından oluşan bir sistemdir. Podcast kelimesi Broadcast ve iPod kelimelerin bir birleşimi olarak karşımıza çıksa da, anlam olarak canlı yayınları; ses ve video dosyalarını, küçük kısımlar halinde yada seri olarak yayınlamak olarak düşünebiliriz. Podcastlar, geniş kitlelere hitap etmek için harika bir yoldur.

Podcast’ı bu kadar ilgi çekici kılan ise, yayıncılarının podcastlerini genelde bir seri oluşturarak sunup bu şekilde kitlelere hitap ediyorken, dinleyicilerin sanki radyo programı dinliyormuş gibi hissettirmesi. Yani bir podcast yayını dinledikten sonra diğeri ne zaman gelir diye merak edip bekliyorsunuz 🙂 Dinleyici kitlesi ise sürekli hale geliyor ve dinlediği podcast’e göre kaliteli bir zaman geçirmiş oluyor. Hatta isterse indirebiliyor da.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”30008″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Podcast Nasıl Kullanılır?

Araştırmaya göre insanlar dinlemeyi okumaktan daha kolay ve ulaşılabilir buluyor. Eğer akıllı telefonunuz ve internetiniz var ise Podcast’lere kolayca ulaşabilirsiniz, dinlerken diğer işlerinizi yapabilirsiniz. Podcast dinlemek için iOS, Android, Blackberry OS, Windowsphone gibi işletim sistemlerinden herhangi birine sahip olmanız yeterlidir.

Apple iTunes hesabınızdan ücretsiz Podcast dinleyebilir ve hatta abone olabilirsiniz. Farklı platformlardan dinlenebiliyor. Spotify üzerinden de podcastlere ulaşmak mümkün. Yayıncılar çoğunlukla podcastleri kendi web sitelerine de eklemiş oluyor.

Podcast, dinlemek istediğiniz konularda bilgilenmenizi sağlarken aynı zamanda kaliteli vakit geçirmenizi sağlar. Hemen hemen her konuda podcast bulunmaktadır. Dil öğrenme, kişisel gelişim, psikoloji, diyet & beslenme, spor, entelektüel sohbetler, kitap, felsefe ve daha birçok konuda podcast dinleyebilirsiniz.

 

Spotify Podcast Önerileri

İş hayatı & Başarılı İnsanlar: https://open.spotify.com/show/5ITLLpgO1uGB28gCc8O3oa

Bilim: https://open.spotify.com/show/6ZQ7xIdTlVDwP6jgUmJr0r?si=77Ku4Ig8Qfqb5LkZ20Y5_A 

Girişimcilik: https://open.spotify.com/show/4UoRJZ7oTaNdpdeNwtNYCt?si=A79PF1vIQMm9aI_jJxWTdQ

Sosyal Hayat: https://open.spotify.com/show/7y3wrODRJ3L9ZxctFV84zC?si=Hxd38vhDQdmVlE_Ifqr2Yg

Psikoloji & Kişisel Gelişim: https://open.spotify.com/show/1OsUxSME9IyoE1ZyDpRLxc

İngilizce Öğrenmek: https://open.spotify.com/show/3CF9ANEicXGxEROA3cOryE

 

Podcast Avantajları

  • Podcastler her yerde ve her an dinlenebilir
  • İnternet ortamında indirilip, tekrar tekrar ulaşılabilir
  • İlgi alanlarınız ile ilgili bilgilere kolayca ulaşma

plazacubes.com[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

(Visited 5 times, 1 visits today)

Listeleri Karşılaştır