Arama sonuçlarınız
ofis-arayan-kadin

İstanbul’da Ofis Açmak İçin En İdeal 5 Semt

Ekonomik dinamiklerin çok hareketli olduğu İstanbul gibi metropol şehirlerde, yeni şirketler kurulmaya devam ederken, var olan şirketler de ofis ortamlarını daha konforlu bir çevreye taşımak adına arayış içerisindeler. Şirketler için kiralayacakları ofisin modern teknolojiye uyumlu olması ne kadar önemliyse, fiyat, ulaşım, coğrafi konum, sosyal olanaklar, etraftaki yeme-içme yerlerinin çeşitliliği gibi faktörler de aynı derece önemli bir değişkendir. Bu yazımızda sizler için İstanbul’un farklı açılardan ofis açmak için en ideal 5 semtini değerlendirdik.

Beyoğlu

beyoglu-galata-kulesi

Boğaza yakınlığı, güzel manzarası, çalışanların sosyal anlamda iyi vakit geçirebilecekleri bar ve kafeler, tarih ile iç içe oluşu, birçok farklı damak zevkine hitap eden restoranları ile Beyoğlu, ofis kiralamak için ideal semtlerin başında geliyor. Şişhane semtindeki yüksek tavanlı, cumbalı tarihi binaların popülaritesi son dönemde artmış durumda. Bu bölgede ofis açmak isteyen mimarlar ve avukatlar özellikle bu tarihi yapılara ilgi gösteriyor. Beyoğlu’ndan deniz yoluyla olduğu gibi metro ve otobüslerle de İstanbul’un birçok semtine ulaşım çok kolay. Ayrıca Galata-Şişhane bölgesinden Tünel ile 2 dakika içerisinde Karaköy vapurlarına ulaşabilirsiniz.

Levent

levent-plazalar

Levent’te kiralık ofis maliyetleri listemizdeki diğer semtlere göre nispeten daha yüksek olsa da bu semt, Kanyon, Özdilek ve Metro City gibi alışveriş merkezlerine yakınlığıyla plaza çalışanlarının gözdesi olmayı başarıyor. Bu alışveriş merkezlerindeki ofisler de Levent’i tercih sebebi yapabiliyor. Metrobüs ve metro gibi toplu taşıma araçlarına olan konumu Levent’i ulaşım açısından ideal kılıyor. Levent Çarşısı öğle yemekleri için güzel seçenekler sunarken, birçok ihtiyaca da cevap veriyor. Yeşil alanı fazla bir semt oluşu ayrıca Levent’te ofis açmak için cezbedici sebeplerden birisi.

Şişli/Beşiktaş

besiktas-sisli-plazalar

Ofis kira maliyeti açısından ofislerin yoğun olduğu diğer semtlere göre daha uygun oluşu, Şişli ve Beşiktaş semtlerini Start-up’lar için olduğu kadar kurumsal şirketler için de cazip hale getiriyor. Ayrıca bu semtler çevre yolu bağlantılarıyla, metroya olan konumlarıyla ve vapura yakınlıklarıyla ulaşım açısından da büyük avantaja sahip. Beşiktaş Çarşısı, çalışanlar için iş dışında güzel vakit geçirmek adına birçok seçenek sunuyor.

Ataşehir

atasehir-plazalar

Son 20 yılda ciddi yatırım alan Ataşehir, İstanbul Finans Merkezi ile önemini arttırmış durumda. Ataşehir’deki Ofisler, E-5’e ve TEM’e olan yakınlığıyla ulaşımda kolaylık sağlıyor. Brandium, Palladium, Novada, Optimum gibi büyük alışveriş merkezlerinin oluşu ise semtte birçok aktivite yapılmasına imkan tanıyor.

Maslak

maslak-ayazaga-plazalar

Metroya yakınlığı, yeni teknolojilere uygun olarak yapılmış ofis binaları, Maslak’ı İstanbul’un Avrupa Yakası’nda ofis kiralamak isteyen şirketler için ideal bir hale getiriyor. Maslak’ın tercih edilme sebeplerinden bir diğeri ise, bu semtteki hazır ofis konseptli plazaların yoğunluğu. Maslak metrosu, çalışanlara ulaşımda önemli bir avantaj sağlıyor. Kemerburgaz, Bahçeköy, Sarıyer gibi İstanbul’un gözde semtlerine ulaşım kolaylığı ise Maslak’ın diğer avantajlarından.

(Visited 551 times, 1 visits today)

Listeleri Karşılaştır