Arama sonuçlarınız
iş hayatı için facebook

İş Hayatı için Facebook – Facebook at Work

“E zaten profesyonel hayatım için LinkedIn var, niye yeni bir sosyal ağ kullanalım ki?” dediğinizi duyar gibiyiz. O zaman sizlere, henüz test aşamasında olan “Facebook at work” neler sunacak ondan bahsedelim.

iş yerinde facebook

Biliyorsunuz birçoğumuz günün büyük bir kısmını sosyal medyada geçiriyoruz. Bu bizim yeniliklerden, gelişmelerden haberdar olmamızı sağlarken, aynı zamanda işte vakit kaybına yol açabiliyor. Öyle ki bazı iş yerleri aslında iş için de faydalı olabilecek birçok siteye erişimi bu sebeple engelliyor. Halbuki, reklamlardan, dikkatimizi dağıtabilecek haberlerden arındırılmış sadece işle ilgili konuların bulunduğu bir Facebook düşünün. İşte çalışanların daha verimli ve sonuç odaklı bir şekilde Facebook kullanmalarını hedefleyen Facebook’un, Ocak 2015’te birkaç iş ortağı ile test etmeye başladığını duyurduğu Facebook at Work bu işe yarayacak. Üstelik web üzerinden kullanılabildiği gibi, Android ve ios uygulamaları da olacak. Wall Street Journal’ın haberine göre pilot “At work” versiyonu halihazırda aşina olduğumuz Facebook’a çok benziyor, dolayısıyla kullanıcılar hiçbir sorun yaşamayacaklar, sadece reklam yok ve Facebook kurumsal kullanıcı verilerini saklamıyor.

Bir sürü e-posta trafiği ya da toplantı yerine, grup ya da etkinlik oluşturma, mesajlaşma, haber kaynağı gibi halihazırda kullandığımız facebook nimetlerinin hepsini kullanabiliyor olacağız. Tabi profesyonel profilimiz ile kişisel profilimiz kesin hatlarla birbirinden ayrılmış olacak. Aynı şu anda pilot uygulamada olduğu gibi profesyonel profiller şirket dışındaki kişiler tarafından da görülemeyecek, böylece sadece çalışma arkadaşlarınızın ekli olacağı bu sistemde istediğiniz konuşmayı, yazılımı ve paylaşımı güvenle yapabileceksiniz. Şirketler kendi ihtiyaçlarına göre de bazı değişiklikler yapabilecek, arayüzde kendi logoları yer alabilecek.

facebook at work özellikleri

Aslında şirket içi sosyal ağ ya da şirkete özel şekilde dizayn edilmiş Facebook olarak özetleyebileceğimiz uygulama işte bu noktada profesyonel olarak “kendimizi anlattığımız”  LinkedIn’den ayrılıyor. Çünkü Facebook At Work’te amaç kendimizi anlatmak değil, iş arkadaşlarımızla verimli şekilde iletişim kurmak.

Henüz Facebook At Work’ün nasıl bir iş modeli olacağı, işyerlerinin kullanımına sunmanın ücretli mi ücretsiz mi olacağı veya ne zaman herkese açık hale geleceği bilinmiyor. Tüm bunların cevabı için pilot uygulamanın sonucunu bekliyoruz.

(Visited 34 times, 1 visits today)

Listeleri Karşılaştır