Arama sonuçlarınız
iş dünyası dizileri

İş Dünyasını En İyi Yansıtan Diziler

İzleyenlere kendinden, iş arkadaşlarından ve iş dünyasından tanıdık manzaraları anımsatacak, size ilham verecek, iş dünyasını en güzel yansıtan, birbirinden keyifli dizileri sizler için listeledik.

The IT Crowd (2006-2013)

the it crowd

“Bilgisayarınızı kapatıp açmayı denediniz mi?” şeklindeki efsaneleşen repliği ile tüm IT insanlarının ve IT insanı ile çalışanların kalbinde taht kurmuş dizi IT Crowd, birçok kişinin daha uzun süre favori dizisi olarak kalacak gibi görünüyor. Dizi bir şirketin bodrum katında çalışan, bilgisayarları bozulmadıkça kimsenin hatırlamadığı bir IT ekibinin başına getirilen, bilgisayarlar konusunda hiçbir fikri olmayan Jen2in ekibe katılmasıyla sosyalleşmeye ve görünür olmaya başlayan ekibin marelarını konu alıyor.

Imdb Puanı: 8,6

The Office (2005 – 2013)

the office ofis dizisi

BBC’nin 2001 yapımı aynı isimli dizisinin yeniden yapımı olan The Office, Pensilvanya’daki bir kağıt şirketinin çalışanlarının maceralarını konu alıyor. Belgesel tadındaki anlatımı ile dikkat çeken dizi ve karakterleri size de tanıdık gelebilir.

Imdb Puanı: 8,8

Mad Men (2007 – 2015)

mad men

“Kim olduğunuzun, ne istediğinizin ya da neyi sevdiğinizin hiçbir önemi yok. Her şey elinizdekini nasıl pazarladığınızla alakalı.” The Sopranos’un Emmy ödüllü yazar ve yapımcılarından Matthew Weiner’ın yönetmenliğinde ortaya çıkan Mad Men, 1960’ların başlarında, reklamın altın çağında, piyasanın dahi çocuklarını konu alıyor.

Imdb Puanı: 8,6

Silicon Valley (2014 – )

silikon vadisi dizi

Amerikan rüyalarından olan teknoloji milyarderliği yolunda, 1980’lerin başında Silikon Vadisi’nde bir grup arkadaşın kurduğu şirketin karşılaştığı zorlukları konu alan dizide kahramanlarımızın teknoloji dünyasında hayatta kalmak ve başarıya ulaşabilmek için geçtikleri yolları espirili ve gerçekçi bir dil ile işliyor.

Imdb Puanı: 8,5

30 Rock (2006 – 2013)

30 rock

30 Rockerfellar Plaza, NBC’de yayınlanan The Girlie Show setindeyiz. 30 Rock, Programın yapımcı ve yazarı Liz Lemon (Tina Fey),  yeni patronu kuralcı Jack (Alec Baldwin), Şov’un bol kaprisli ama sempatik başrolleri Tracy Jordan (Tracy Jordan) ve Jenna Maroney (Jane Krakowski) ve dünyanın en tuhaf ve eğlenceli rehberi Kenneth ( Jack Mcbrayer)’ın birbirinden keyifli maceralarını konu alıyor.

Imdb Puanı: 8,2

Suits (2011 – )

İş Dünyasını En İyi Yansıtan Diziler

Aslen bir hukuk dramı olarak lanse edilen ancak türünün çok ötesinde bir diziye dönüşen Suits, 7. sezonunda halen büyük bir keyifle izlenebilen bir dizi. Çok zeki ve inanılmaz bir fotografik hafızaya sahip ancak hukuk fakültesini bitirememiş olan Mike Ross, Manhattan’ın en iyi avukatlık bürosunda şehrin en iyi avukatı Harvey Spencer’ın yanında işe başlar. Doğal zekası ve inanılmaz hafızası ile Mike geçimini diğer kişilerin yerine LSAT sınavlarına girerek sağlamaktadır. Harvey Specter Mike’ı işe almasına karşın Mike’ın üniversite eğitimini tamamlamamış olması ve şirketin yalnızca Harvard mezunlarını kabul etmesi ikiliyi Mike Harvard mezunuymuş gibi davranmaya iter.

Imdb Puanı: 8.7

Halt & Catch Fire (2014 – )

halt and catch fire

1980’ler Amerikası… Bir yanda IBM ve diğer teknoloji devleri, bir yanda genç girişimciler ve hayalleri. Kendi bilgisayarlarını yaparak sektörde yer edinmeye çalışan genç girişimcilerin öyküsünü konu alan Halt & Catch Fire, ismini bir bilgisayar terimi olan bekle ve ateşleden alıyor. Dizide genç girişimcilerin vizyon, hayal gücü ve azimleriyle IBM ve diğer sektör devlerine kafa tutuşlarına ve Silikon Vadisi’nin gelişimine şahit oluyoruz.

Imdb Puanı: 8,3

Ally Mcbeal (1997 – 2002)

İş Dünyasını En İyi Yansıtan Diziler

Avukatların dünyasını Ally Mcbeal’in penceresinden yansıtan dizi, yayınlandığı 1997 – 2002 yılları arasında ülkemizde de ismi sıkça duyulan bir diziydi. Dizi, Ally’nin karmaşık bir davanın ortasında kendini dans ederken gördüğü hayalleri, ölmüş arkadaşıyla sohbetleri ve daha birçok nev-i-şahsına münhasır tavırları ile alışılmış ciddi ve bol davalı avukatlık dizilerinin aksine bol bol kahkaha vaadediyor.

Imdb Puanı: 6,8

Girlboss (2017 – )

girlboss dizisi netflix

Netflix’in 2017 yılına damga vuracak dizisi Girlboss, ünlü moda markası Nasty Gal’ın kurucusu Sophia Amoruso’nun kendi hayatını anlattığı New York Times çok satan kitabı #Girlboss’tan ilham alınarak hayata geçirildi. Dizi, Amoruso’nun ebay’de ikinci el vintage kıyafetler satarak başlayan ve milyonlarca dolarlık bir markaya dönüşen Nasty Gal’ın hikayesini konu alıyor.

Imdb Puanı: 8,5

(Visited 1.087 times, 5 visits today)

Listeleri Karşılaştır