Arama sonuçlarınız
girişimciler için ilham veren belgeseller

Her Girişimcinin İzlemesi Gereken Belgeseller

Biraz eğlenceli, biraz eğitici, tamamen ilham verici! Gelişimini ve eğitimini daha eğlenceli bir hale getirmeyi kim istemez ki? Bir girişimci her zaman işini geliştirmek için yeni yollar arar. Ama kim sürekli sıkıcı kitapları okumak, ders çalışır gibi sürekli notlar almak, makaleler araştırmak ister ki? Girişimciler ve girişimci adaylarının gelişimleri için çok daha keyifli bir yol var. Şimdi patlamış mısırlarınızı ve içeceklerinizi hazırlayın ve bu belgeseller ile eğitimin en eğlenceli halinin tadını çıkarın.

Startup.com ( 2001)

startup.com belgeseli girişimci eğitimi

Harvard’lı iki eski sınıf arkadaşının kurmaya çalıştıkları internet girişiminin öyküsü olan belgesel internet girişimlerinin geçirdiği süreçleri en iyi anlatan kaynaklardan biri olarak gösteriliyor. Bu belgesel “ne yapmamanız gerektiği” konusunda yol gösterici nitelikte. Eğer ürününüz yeterince güçlü değilse alacağınız 50 milyon$’lık yatırımın bile bir anlamı olmadığı gibi göz açıp kapayıncaya kadar yatırımı kaybetme olasılığınız var.

imdb Puanı: 7.1

Steve Jobs – One Last Thing (2011)

steve jobs one last thing belgeseli

Steve Jobs – One Last Thing, son yüzyılın en büyük dehalarından olarak bilinen, yaratıcı, cesur, marjinal insan, mobili yeniden yaratan, tasarımın geleceğini değiştiren, animasyon film dünyasının kahramanı Steve Jobs için hazırlanmış belgesellerin en önemlilerinden. Ölümünün hemen ardından yayınlanan PBS yapımı belgeselde, Steve Jobs’un yakınlarından Deha’nın başarılı ve eksik yönlerini dinleyebilirsiniz.

imdb Puanı: 6.8

Something Ventured – 2011

Her Girişimcinin İzlemesi Gereken Belgeseller

Girişim denince akla gelen en önemli ve bazen en zorlayıcı madde yatırımdır. Apple, Intel, Cisco, Atar gibi firmaların yatırım süreçlerini bir de yatırımcılarının tarafından görmeye ne dersiniz? Netflix yapımı TV belgeseli yayınlandığı yıl dünyada da büyük ilgi görmüştü.

imdb Puanı: 7.0

Freakonomics – 2010

freakonomics girişimci belgeselleri

Supersize Me, Jesus Camp ve The King of Kong gibi çok konuşulan belgesellere imza atmış olan ekibin en önemli işleri arasında gösterilen Freakonomics ile en önemli sorulardan biri “Neyi neden yaparız?” irdeleniyor. Finansal güç kazanma olasılığı bir öğrencinin ders notlarını yüksek tutmaya çalışmasında ne kadar etkilidir? Teşvik edilirlerse Sumo güreşçileri hile yapabilirler mi? Düşünün, insan davranışlarının nedenini, nasılını, kimi, nasıl harekete geçireceğinizi bilirseniz, markanıza yabancı olan kişileri bile sadık birer müşteriye dönüştürebilirsiniz.

imdb Puanı: 6.4

Startup Kids – 2013

Her Girişimcinin İzlemesi Gereken Belgeseller

Ekonomik kriz sonrası kendi işlerini kuran iki İzlandalı girişimci tarafından çekilen Startup Kids, Vimeo, Dropbox, Soundcloud, Kiip gibi başta kimsenin tutacağına inanmamasına rağmen büyük başarı elde etmiş girişimleri kurucularının gözünden konu alıyor.

imdb Puanı: 6.8

(Visited 121 times, 1 visits today)

Listeleri Karşılaştır