Arama sonuçlarınız
Home Office Çalışanlar İçin Kahveci

Home Office Çalışan İstanbulluların Tercih Ettiği 6 İyi Kahveci

Son zamanların popüler çalışma şekli olan home office / remote çalışma şekline yeterince adapte olmuş ve ilhamını kahvenin taze kokusundan alanlardansanız, sizin için hazırladığımız, ortamı çalışmaya en uygun kahve mekanlarına hemen bir göz atın deriz.

1. Parodia Coffee House & Bistro, Ihlamurdere Caddesi, Beşiktaş

Son birkaç sene içerisinde Beşiktaş’ta sayısız kahveci açılıp, kapandığını gördük ama Parodia, son zamanlarda açılıp; kitlesini oluşturup; varlığını keyifli bir şekilde devam ettiren kahve mekanlarından biri.

Parodia Coffee House Beşiktaş

Parodia’yı remote ya da home office çalışma şekli için uygun kılan en önemli özelliği, her zaman sessiz ve sakin ortamını koruyor olması.  Üstelik kahvaltı ile birlikte başlayacaksanız çok leziz omletlerinin ve tostlarının olduğunu çok rahat bir şekilde söyleyebiliriz.

Parodia’dayken leziz MOC kahve çekirdeklerinin kokusu ile ilham alabilir, sınırsız wi-fi’ları ile verimli bir çalışma günü geçirebilirsiniz. Eğer canınız tatlı bir şey isterse Cihangir Jacqueline’in enfes kurabiyelerinden de satıyorlar, mutlaka denemelisiniz.

Parodia’da Remote Çalışmanın Maliyeti Nedir?

Espresso (Ristretto, Tek, Çift) 5, 6, 7 TL
Americano 9 TL
Parodia Latte 12 TL
Közlenmiş Sebzeli Tost 14 TL
Kurabiye Tabağı 9 TL

Güncel fiyat bilgileri ve Parodia’nın lezzetli menüsünün devamı için Zomato menüsünü inceleyebilirsiniz.

2. Minoa, Akaretler, Beşiktaş

Akaretler’den Maçka’ya çıkan yolda kahve ve kitap kokusunu takip ederek Minoa’yı çok kolay bulabilirsiniz. Minoa, konsept kafelerden hoşlanan herkes için ideal bir mekan.

Minoa Cafe Akaretler

Kafeye adımınızı attığınız an koca bir kitap alanıyla karşılaşacaksınız. Kitap dolu duvarlar, standlar, eğlenceli ve tasarımsal defterler… Evet, hepsi satılık. Alt katı ise çizgi roman hayranları için gizli bir mabet! Merdivenlerden aşağıya doğru indiğinizde, aklınıza gelebilecek tüm çizgi roman serilerinin tek bir odaya toplandığını göreceksiniz.

Minoa Cafe Çizgi Roman Bölümü

Bizim size önerimiz ise sabah erken saatlerde Minoa’da çalışmanız. Sabah saatleri, öğle ve akşam saatlerine göre nispeten daha sessiz ve sakin oluyor.

Kahve siparişinizi verin ve güne bir adım önde başlamaya hazır olun.,

Minoa’da Remote Çalışmanın Maliyeti Nedir?

Minoa’daki kahve fiyatları hemen hemen her yer ile aynı skalada. Ama bizim favori tatlılarımızı merak ediyorsanız, fiyatları ile birlikte birkaç önerimiz şu şekilde:

Armutlu ve Bademli Tart 15 TL
Brownie (Beyaz Çikolatalı veya Cevizli) 15 TL
Medovik 16 TL
Yulaflı Cookie (unsuz ve yumurtasız) 9 TL
Lorlu ve Sakızlı Kurabiye (Glutensiz) 7,5 TL

Güncel fiyat bilgileri ve Minoa’nın lezzetli menüsünün devamı için Zomato menüsünü inceleyebilirsiniz.

3. MOC (Ministry of Coffee), Topağacı, Teşvikiye

MOC, aslında bildiğiniz kahvecilerden değil. Bir kahveci düşünün ki tamamen 3. dalga kahveci niteliğini başarıyla sürdürüyor ama aynı zamanda Starbucks gibi 2. dalga kahveciler gibi baristalarına eğitimler veriyor, kahve severler tarafından referans kabul ediliyor.

MOC Topağacı Teşvikiye

Kendi standartları çerçevesinde kahvelerini kavurmalarının yanı sıra, çok sevilmelerinin sebebi de mekanlarının herkese hitap ediyor oluşu. Yani aslında Starbucks gibi 2.dalga kahvecilerin mekanını sırf sınırsız internet olduğu için tercih ediyor ancak artık farklı ve iyi kahve tadını da almak istiyorsanız; MOC şubeleri, size tıpkı onlarınki kadar rahat bir çalışma alanı veriyor. Geniş masalar, gün boyu kahve kokusu ve sizin gibi birçok remote çalışan insanları bir arada görmeniz oldukça kolay.

MOC Teşvikiye şubesini çalışma alanınız için kullanmak istiyorsanız, bizim sizin için önerebileceğimiz en ideal çalışma saatleri, sabah ve öğle arası saatinden sonraki zaman aralıkları diyebiliriz.

MOC’ta Remote Çalışmanın Maliyeti Nedir?

Espresso 7 TL
Cafe Latte 10 TL
Americano 8 TL
Iced Americano 11 TL
Smoothies 13 TL
MOC Usulü İspanyol Omlet 24 TL
Kinoalı Hellim Salata 24 TL

Güncel fiyat bilgileri ve MOC’un lezzetli menüsünün devamı için Zomato menüsünü inceleyebilirsiniz.

4. Coffee Sapiens Roastery & Brew Bar, Kemankeş Mahallesi, Karaköy

Karaköy’ün kahve bilimevi olarak bilinen Coffee Sapiens, İstanbul’da en iyi kahve kokusuna tanık olabileceğiniz mekanlardan biri. Eğer siz de Karaköy’ün Avrupa-i havasından hoşlanıyor ama çalışmak için gürültüsünden dolayı bir adım geri atıyorsanız, Coffee Sapiens’in kapısı arkasındaki sessizliğe adım atabilir, uzun masadan bir sandalye de kendiniz için çekebilirsiniz.

Coffee Saphiens

Coffee Sapiens’te Remote Çalışmanın Maliyeti Nedir?

Single / Double Espresso 6 TL / 8 TL
Americano 9 TL
Latte 10 TL
Filtre Kahve 9 TL
Panno Cotta (Blueberry Meyveleri ile) 10 TL
Tiramisu 13 TL
Etçiller (Sandviç) 20 TL
Otçullar (Sandviç) 19 TL

Güncel fiyat bilgileri ve Coffee Sapiens’in lezzetli menüsünün devamı için Zomato menüsünü inceleyebilirsiniz.

5. Gravité Coffee, Topağacı, Teşvikiye

Gravité Coffee, genelde yol üstünden geçerken keşfedilen, denendiği zamanda zor vazgeçilebilen kahvecilerden. Geçtiğimiz birkaç sene boyunca gürültüsü ve popüleritisi artan Teşvikiye, hâlâ gizemini koruyan mekanlara sahip, tıpkı Gravité Coffee gibi. Gerçi 2 sene öncesi ile şu anı karşılaştırdığımızda daha çok biliniyor ancak henüz gürültüyü içine çekmediğini söyleyebiliriz.

Gravité Coffee’nin hem açık alanı hem de kapalı alanı bulunuyor. Genelde kahvecilerin açık alanlarında bulunan masa ve sandalye düzeni remote work için uygun koşulları sağlayamayabiliyor. Sıcak havada güneşi, soğuk havalarda da yağmuru eksik olmadığından kapalı alanlara sıkışabiliyoruz. Ancak Gravité Coffee’nin hemen kapısının yanında çalışabileceğiniz küçük bir coworking gibi alanı bulunuyor. Çalışmak için iç mekanı zaten yeterince uygun koşullarda ancak, kapalı ortamlarda çalışmayı sevmeyenler, Gravité Coffee’nin açık alanını da rahatlıkla tercih edebilir.

Gravite Coffee Teşvikiye

Gravité Coffee’de Remote Çalışmanın Maliyeti Nedir?

Ristretto 7 TL
Espresso 7 TL
Americano 9 TL
Latte 10 TL
Iced Latte 10 TL
Unsuz Kek 12 TL
Vegan Kurabiye 6 TL
Izgara Sebze 22 TL
Bol Tahıllı Salata 25 TL

Güncel fiyat bilgileri ve Gravité’nin lezzetli menüsünün devamı için Zomato menüsünü inceleyebilirsiniz.

6. Petra Roasting Co., Gayrettepe, Beşiktaş

Kahve satışı ve kavurma işleri ile iyice harmanlandıktan sonra Petra’yı açan Kaan Bergsen ve ortakları; işini tutkuyla yapan kahve ruhlu insanlardan biri. Bize göre Petra ruhu, iyi kahvenin iyi ortamla birleşmesini oldukça net yansıtıyor.

Dilediğiniz kadar uzun ve dilediğiniz kadar rahat işinizi yürütebileceğiniz Petra Roasting Co. şubelerinden Gayrettepe lokasyonu, bizim favorilerimiz arasında.

Petra Roasting Co Gayrettepe

Bazen bulunduğunuz ortam, yaptığınız işin kalitesini o kadar etkiler ki her zaman o enerjiyi yaptığınız işte korumak istersiniz. Petra iç mimarisi birçok sanatsal obje ile dolu ve oldukça geniş, ferah. Şaşaalı avizelerden tutun da ikonik arabalara kadar tüm iç mimari size ilham vermek için hazırlanmış.

Petra Roasting Co.’da Remote Çalışmanın Maliyeti Nedir?

Espresso 8,50 TL
Cappucino 10 TL
Latte 12 TL
Sumaklı Limonata 9 TL

Güncel fiyat bilgileri ve Petra Roasting Co.’nun lezzetli menüsünün devamı için Zomato menüsünü inceleyebilirsiniz.

(Visited 5 times, 1 visits today)

Listeleri Karşılaştır