Arama sonuçlarınız
2018 Dünya Kupası Ofiste Nasıl Kutlanır Ana Görsel

2018 Dünya Kupası’nı Ofiste Kutlamanın Yolları

Türkiye bu sene 2018 FIFA Dünya Kupası’na katılmıyor da olsa, sosyal medya ve canlı televizyon yayınları derken, Rusya’nın Moskova başkentinde yaşanan o coşkulu heyecanı denizaşırı hissedebiliyoruz.

İş üretkenliğini artırmanın ve bu kupa heyecanını verimliliğe dönüştürmenin yanı sıra, çalışma alanınızı 14 Haziran’dan 15 Temmuz’a kadar daha renkli bir hale getirebilir ve takım arkadaşlarınızın motivasyonunu artırabilirsiniz.

Tatlı Rekabet İyidir, Ofis Havasını Değiştirir

Dostça yürütülen rekabet, doğru iletişim için her zaman bir fırsat kapısıdır. Dünya Kupası süresince, şirket içi skorlarınızı tutup, görebileceğiniz birçok online platform bulunuyor. Bu platformlar içerisinde şirketinize özel bir grup kurabilirsiniz.

İz Plaza Giz müşterilerinden Kubix Digital, aslında bugünlerde tam da bahsettiğimiz bu skor havuzuna dalmış, finallere doğru yüzmeye devam ediyor. Dünya Kupası başlamadan önce her ekip üyesi Copabet platformuna üye oldu. Kubix Digital Rocks grubu kuruldu ve çalışanlar maç skorlarını belirledi. İlk maç itibariyle Copabet, grup üyelerinin maç skorlarını tüm üyelere görünür kıldı.

World Cup Copabet Platformu

Böylece üyeler, arkadaşlarının tahminlerini kolayca görebiliyor. Dünya Kupası başladığı tarihten itibaren, sistem tahminleri kapattı. Yani sonradan tahminleriniz üzerinde herhangi bir değişim yapamıyorsunuz.

Grafik ilk 3’ü gösteriyor fakat, “See The Full List” (Listenin Tamamını Görüntüle) butonuna tıklayarak tüm üyelerin skorlarını ve hit rate’lerini görebilirsiniz.

Ofis Dekorasyonunuzu Renklendirin

Tabi bunu herkesin dahil olmasını sağlayarak yapın. Çünkü ancak bu şekilde, tüm çalışanlarınızın yaratıcı yönlerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olabilirsiniz.

Ofisinizi renklendirirken, 2018 Dünya Kupası gruplarında yer alan ülkelerin bayraklarından ilham alabilirsiniz. Ofis duvarlarını ya da kapısını ülke bayrakları ile süsleyebilirsiniz.

2018 FIFA World Cup Rusya

Bunun yanı sıra, takımları çalışan kişi sayısına göre bölüştürebilir ve onlardan masalarını kendi takım bayrakları ile süslemelerini önerebilirsiniz.

Unutmayın, bayrak yoksa; renkli post-it’ler var!

Eğer ofisinizde toplantı odanız ya da coworking çalışma alanlarınız bulunuyorsa, Rusya Dünya Kupası stadyumlarından ilham alarak, bu alanlardaki geniş masanızı yeşil masa örtüleri ile renklendirebilirsiniz.

Ulusal Yemek Temalı Öğle Tatili

Dünya Kupası maçlarının olduğu bir ayı,  çalışanlarınızla daha fazla zaman geçirebileceğiniz bir fırsat ayı gibi düşünebilirsiniz.

Dünya Kupası Ulusal Yemekler

Belki her gün değil ama bu süre içerisinde, hangi gün hangi ülkenin maçı varsa, o ülkelere özgü ulusal yemek menüsü hazırlanabilir. Her kişi, temsil ettiği ülkeye özgü bir yemek ya da içecek getirmekle sorumlu olabilir. Tabi Uruguay’ı temsil ederken, bir yandan köpek balıklı pilav yapmanızı beklemiyoruz.

Herhangi bir yemeği, o ülkeye ait özelliklere göre süslemek de serbest.

Dünya Kupası Takımlarına Özel Forma Günü

Çalışanlarınızın favori takımlarına özgü renkler ile giyinmelerine ya da ciddi anlamda takım forması giyinmelerine izin verebilirsiniz.

Dünya Kupası Grupları Yüz Makyajı

Eğer içinde bulunduğunuz sektör buna izin vermiyorsa, TGIF akşamlarınızda bu öneriyi gerçekleştirebilirsiniz.

(Visited 9 times, 1 visits today)

Listeleri Karşılaştır