Arama sonuçlarınız
bir ofis taşıma hikayesi

Bir Ofis Taşıma Hikâyesi

Aslına bakarsanız eski ofisimizde oldukça mutlu bir iş hayatımız vardı; fakat ekibin büyümesi, konumun birçok ekip arkadaşımıza ters gelmesi sebebiyle bir süre önce yeni bir ofis araştırması için kolları sıvadık.

Eski ofisimizde günlük yoğun iş akışımız arasında telefonları cevaplamak, ofis eksiklerini takip etmek gibi konularımız da vardı. İşlerimiz yoğunlaştıkça bu tür konular külfet gelmeye başladı. Öncelikle lokasyonları araştırdık. Ofisin İstanbul’da merkezi bir yerde olması gerekiyordu. En sonunda hem iş merkezi olması, hem de merkezî olması sebebiyle Maslak’ın bizim için en uygun seçenek olduğuna karar verdik.

eşyaları toplayan insanlar kolaj

Yazımın başında da bahsettiğim gibi ofisin günlük işleri, iş akışımız sırasında bize iyice fazla gelmeye başlamıştı. Artan iş yükümüzle birlikte bir de ofisin işleriyle uğraşmak istemiyorduk. Bu sebeple biz de hazır ofis sistemine geçmeye karar verdik. Plaza Cubes’un Avrupa yakasındaki hazır ofis seçenekleri arasında karar vermek gerçekten zor oldu. Bize en uygun oda seçeneklerini Spring Giz’de bulduk, masa sayıları birbirinden farklı 3 oda kiraladık. Sonra ofis düzenimiz üzerinde düşünmeye başladık. Birbirimizle koordine çalıştığımız için 3 odaya bölünmek işleri zorlaştıracaktı. Sonra öğrendik ki bu odalar üzerinde istediğimiz değişikliği yapmakta özgürmüşüz. Yıktık biz de aradaki tüm duvarları, boyadık kolonlarımızı rengarenk. Duvarlara yazı tahtalarımızı yerleştirdik, ofis artık tüm ihtiyaçlarımızı karşılayacak duruma gelmişti.

hazır ofis görüntüsü

Taşınma sürecinde Plaza Cubes ekibinin desteği işimizi oldukça rahatlattı. Her isteğimize mümkün olan en kısa sürede geri dönüş sağladılar. Taşındıktan sonra ekibin sıcak yaklaşımı, ilgi ve alakası sayesinde adaptasyon sürecimiz düşündüğümüzden de kısa sürdü.

Yeni ofisimizde ikinci haftamızı bitirdik. Şimdiye kadar hiç sıkıntı yaşamadık desek yeridir. Hepimizin masasında ayrı telefon hatları var. Toplantı odalarını ihtiyacımız olan saatler için rezerve ediyoruz. Artık ekip olarak yemeğe çıkabiliyoruz, “öğlen biri ararsa”  endişemiz yok. Telefon yönlendirmekle falan da uğraşmıyoruz. Odalarımız her akşam bir ertesi gün için temizleniyor. Plaza Cubes Spring Giz ofislerine mesai saatleri dışında parmak iziyle de giriş mümkün olduğundan, ofisimizi 7/24 kullanabiliyoruz. Ayrıca Spring Giz açık otoparkından da ücretsiz olarak faydalanabiliyoruz.

ofis masası fotoğrafı

Sabahları ofise gidince çay ve kahvenizin demlenmiş olması inanın ki büyük bir mutluluk. Hele ki sizin ekibiniz de bizim gibi kahve bağımlısıysa! Sabahları kapıda sizleri karşılayan güler yüzlü insanların olması da ayrı bir keyif. Mesela Pazartesi sabahları işe geldiğinizde mutfakta çıtır çıtır simitler sizi bekliyor, yanında peyniri bile var… Üstelik herhangi bir ücret de ödemiyorsunuz. Salı, Perşembe günleri de mutfakta ev yapımı harika bir kek ikramı sizi bekliyor. Çarşambalarıysa, mevsim meyveleriyle enerjinizi tazeliyorsunuz. Cuma da sizden olsun artık…

ofise taşınan insanların fotoğrafı

Biz burada mutluyuz,  merak edenlere de kapımız açık, buyurun bir kahvemizi için…

(Visited 53 times, 1 visits today)

Listeleri Karşılaştır