Arama sonuçlarınız
İşinizi Geliştirmek İçin Sosyal Medyayı Nasıl Kullanabilirsiniz?

İşinizi Geliştirmek İçin Sosyal Medyayı Nasıl Kullanabilirsiniz?

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

İşinizi Geliştirmek İçin Sosyal Medyayı Nasıl Kullanabilirsiniz?

Sosyal ağlarla işinizi büyütebilir misiniz yada işinizi geliştirmek için sosyal medyayı en verimli şekilde nasıl kullanabilirsiniz, hepsinin cevabı bugünkü yazımızda!

Pazarlama denilince akıllara artık sosyal medya platformları da geliyor! Şirketler için sosyal medyada olmak artık olmazsa olmaz. Günümüzde sosyal medya kullanan kişi sayısı o kadar arttı ve çeşitlendi ki, potansiyel müşterileriniz bu platformlarda paylaşımlar yapıyor, takip ediyor, beğeniyor kısacası saatlerini harcıyor. Şirketler bu kitleyi analiz edebiliyor ve hedef kitleye özel reklam çıkabiliyor.

Tabi ki bu kadar getirisinin yanında sosyal medya dijital bir mecra olduğu için, geleneksel pazarlamaya göre çok daha uygun bütçelerle kitlenize hitap edebilirsiniz. Doğru kullanıldığı sürece, şirketler güzel geri dönüş alabilir. Sosyal medyadan işinizi büyütebilirsiniz. Nasıl mı?

  • Sosyal medyadan geniş bir kitleye ulaşabilir
  • Marka algınızı güçlendirebilir
  • Ücretli reklamlar çıkabilir
  • Daha az maliyetle daha kaliteli dönüşler alabilir
  • Müşteri sadakatini arttırabilir
  • Müşteri hizmeti ve geri bildirimlerini yönetebilir
  • Ürün ve hizmetlerinizi pazarlayabilirsiniz.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”30272″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

Şirketiniz Hangi Sosyal Medya Platformunda Yer Almalı?

Her yıl farklı bir platform kullanıcıların kullanımına sunulsa da, kullanıcı sayısını hızla arttıran ve şirketler için geniş pazar imkanı yaratan platformlar, markalar için daha cazip hale gelmektedir.

Şirketinizin daha geniş bir kitleye ulaşması için kullanabileceğiniz platformlar;

Markaların en çok yer aldığı, potansiyel müşteri kitlelerini çok rahatlıkla bulabildiği platformlardan biri de Instagram, birçok şirket buradan profesyonel paylaşımlar yapmakta, sosyal medya ekiplerini kurmakta ve buradan sadık bir kitle edinmeye çalışıyor. Sonuçları da başarılı oluyor.
İnstagram’da doğru kitleye ulaşmak, marka algınızı güçlendirecektir. Yüksek kaliteli fotoğraflar, anketler, yarışmalar ve hikaye özelliği ile aktif paylaşımlarda bulunmak kitlenizi arttırıp, yaptığınız işi geliştirecektir. Bu alanda aynı zamanda instagram’ın reklam özelliğini kullanabilir ve çok daha geniş bir kitleye hizmetinizi tanıtabilirsiniz.

Facebook en eski sosyal medya platformlarından biri ve en çok 18-44 yaş aralığına hitap ediyor. İnstagram’ın genç kitlesine göre daha geniş bir yaş aralığına hitap edebiliyorsunuz. B2C firmaların kullanımları daha yoğun olsa da B2B olarak da rahatlıkla kitlenize ulaşabilirsiniz.

Linkedin‘de ise daha çok iş yaşamı ve mesleki paylaşımlar yapılıyor. Şirketinizin bir sayfasını açıp buradan da ürün ve hizmetlerinizi pazarlayabilir, çalışanlarınız ve potansiyel iş partnerlerinizle bağlantıda kalabilirsiniz.

Youtube platformunda ise şirketinize özel video paylaşımlarla izleyici kitlesi kazanabilirsiniz, reklamınızı yapabilirsiniz.

Şirketler Sosyal Ağları En Verimli Şekilde Nasıl Kullanabilir?

– Aylık bir içerik planı oluşturun
– Platform özelinde bir plan oluşturun
– Etkileşimleri ölçün
– Sosyal medya ekibinizi kurun
– Rakip analizleri yapın

 

Şirketiniz için sanal ofis, hazır ofis ve toplantı odaları kiralamak için size en uygun lokasyonlarımızı ziyaret edebilirsiniz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

(Visited 20 times, 1 visits today)

Listeleri Karşılaştır