Arama sonuçlarınız
Aradığınız Network Alanı : Coworking Space | Coworking Space Nedir?

Aradığınız Network Alanı : Coworking Space | Coworking Space Nedir?

Coworking Space, ortak veya paylaşımlı ofis alanlarına verilen addır. Kafe, ev veya gürültünün olduğu ortamlarda dikkatlerini toparlamakta güçlük çeken kişiler, henüz yeni kurulan küçük sermayeli şirketler, yeni girişimler için ideal bir ofis türüdür.

Yeni nesil çalışma şeklinin bir parçası olan Coworking Space, özellikle serbest olarak çalışan, yani herhangi bir ofise bağlı olmadan istediği yerden işine devam edebilen kişiler için çok sayıda imkan ve fırsat da sunmaktadır.

Özellikle son birkaç yılda ortak çalışma ofisleri sunduğu fırsatlardan dolayı pek çok kişinin tercihi haline geldi.  Türkiye’de Coworking uygulamasının öncü kuruluşlarından olan Plaza Cubes 15 yılın verdiği tecrübesi ile Türkiye ve Almanya’daki toplamda 13 lokasyonunda hizmet verdiği kişi ve firmaların rahatlığına ve daha verimli çalışabilmelerine olanak sağlıyor.

Serbest çalışmanın gelişen internet ortamıyla daha da arttığı bu dönemde ortak ofis veya paylaşımlı ofisler önemini giderek arttırıyor.  Ortak çalışma alanları sayesinde kişiler işlerine çok daha iyi bir şekilde odaklanıyor.  Ayrıca çalışma alanlarının tam donanımlı olması sayesinde de konforlu bir çalışma alanına sahip oluyorsunuz.

 

Coworking Uygulamasının Avantajları

Coworking’te ortak alanlarda internet hizmetinden, çay kahve servisi ve günlük ikramlar, tüm teknolojik imkanlara sahip toplantı odalarından tutun da kiralık ofis dolaplarına kadar çok sayıda hizmet bulumaktadır. Bunlara ek olarak ofisiniz olarak kullanmış olduğunuz ortak alanlarda bulunmadığınızda telefonlarınız sizin adınıza yanıtlanır, isteğinize göre sizin belirtmiş olduğunuz sabit ya da cep telefonu numarasına yönlendirilir. Ayrıca gelen tebligat, kargo ve tüm postalarınız tarafımızca kabul edilir ve saklanır. Postaların bilgisi sizinle paylaşılır.  Talep ederseniz tarafınıza gönderimi sağlanır.

Kafelerin gürültüsü ve ev ortamındaki enerjinin odaklanma gibi sorunlara yol açması Coworking uygulamasına olan talebi artırdı. Üstelik yalnızca bireysel çalışan kişilerin değil artık kurumsal sürecini tamamlamış ve ekibi olan firmalar için de uygun bir çalışma ortamı sunan Coworking Space modeli aslında birçok iş ve meslek grubunun ihtiyacını çözüyor.

 

Coworking Fiyatları ve Seçenekler

Plaza Cubes’ün hem bireysel hem de ekipler için sunmuş olduğu hizmet paketleri bulunuyor. Bu hizmet paketlerine ve içeriklerine değinecek olursak;

Coworking Standart Paket’de fiyatlar seçmiş olduğunuz lokasyona göre değişkenlik göstermektedir. Yukarıda bahsettiğimiz tüm hizmetlerden yararlanabileceğiniz gibi yanınızda ikinci bir kişinin de ortak alanları kullanabilmesi mümkündür.

Coworking Kurumsal Paket birden fazla çalışanı bulunan firmalar için hazırladığımız bir ofis hizmetidir. Bu firmalar çalışanları için günlük kullanımlı paketler satın alarak, çalışanlarının Plaza Cubes ofislerinin lounge alanlarında grup halinde çalışmalarını sağlayabilirler. Sizden gelen taleplere uygun şekilde çalışanlarınızın kaç gün çalışacağını planlayarak sizlere günlük kontörlü paketler de hazırlıyoruz.

 

İş Dünyası İçin Olmazsa Olmaz Sosyalleşme ve Network

Ayrıca özellikle serbest çalıştığından dolayı iş hayatının getirdiği sosyallikten de mahrum kalan kişi ve gruplar için coworking birbirinden farklı sektör ve iş kolunu biraraya getirerek fikir alışverişine ve doğal olarak network oluşumuna da büyük katkı sağlıyor.

Coworking Space, ofis olarak da farklı alanlar sunuyor. Bu alanlar içerisinde kişiye özel ve sabit masa olarak tabir ettiğimiz modeller olduğu gibi pek çok kişinin bir arada çalıştığı ortak kullanım alanlarındaki masalar da seçenekler arasında bulunuyor. Bu çalışma alanı alternatifleri arasından seçim yapmak da sizin tercihinize kalıyor.

Ayrıca bu alanlarda saatlik, günlük, aylık gibi farklı sürelerde kiralamalar yapılabiliyor.  İhtiyaca göre kiralama süresi imkanının sunulması pratik olmasından dolayı çalışma alanı arayan kişiler için büyük rahatlık…Bu da kısa süreli ofis ihtiyaçlarınızın giderilmesini ve böylece bütçe tasarrufu yapmanızı sağlıyor.

(Visited 24 times, 1 visits today)

Listeleri Karşılaştır